2,4 meetrine hunt Tallinna kesklinnas

Postitas Aasta Loom - R, 19.10.2018 - 22.52
Avapilt
Sisu

Vahva, et võsavillemi rahvusloomaks kuulutamise aastal ilmus Tallinna kesklinna uus hundiskulptuur.
Foto: PÖFF


Pronksist hundiskulptuur kõrgub Nordic Hotel Forumi ees ja on pühendatud PÖFF-i filmifestivalile. "PÖFF on ainuke filmifestival, millele on linnaruumis pühendatud oma skulptuur, ja nüüd on neid kaks," kommenteerib PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk. Lisaks Nordic Hotel Forumi võsavillemile leiab betoonist valatud hundi Solarise keskuse esiselt, kus too ulub juba 2009. aastast saadik. 


"PÖFF on ise 22 aastat vana.  Valisime hundi omal ajal PÖFF-i maskotiks teadlikult kui puhta looduse ja metsa sümboli, ühtlasi kui imetlusväärse karjajuhi sümboli. Vanad hundilood ja pärimused on meid alati paelunud. Ka seetõttu, et meie filmifestival esindas autorikino, mis oli Eestis tookord rariteetne - hunt esindas maskotina seetõttu ka valdkonnasisese terviku ja tasakaalu leidmist."


Pronksist võsavillemi nimeks sai "Kultuurihunt", tema vanemat venda kutsutakse aga "Pöffihundiks". Tegu on sisuliselt ühe ja sama skulptuuriga, üks on teisest suurem ja muust materjalist, autoriks Simson von Seakyll. 
Hundiskulptuuri valmimist toetasid Eesti kapitalil põhinev Nordic Hotel Forum ja kinnisvaraettevõtte Kapitel. Võsavillemi skulptuur sümboliseerib ühtlasi nende kultuurisõbralikkust, mis väljendub paljude kultuuriprojektide, sealhulgas Pimedate Ööde filmifestivali pikaajalises toetamises.

 

Helen Arusoo

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.