Hiite Maja ootab ettepanekuid hiiesõbralike ettevõtmiste tunnustamiseks

Postitas Looduskalender - L, 27.10.2018 - 10.10
Autorid

Hiite Maja SA annab teada
Foto Ahto Kaasik

Image
Hiiemägi sygisvines. Tõrma hiiemägi
Sisu

Hiiemägi sygisvines. Tõrma hiiemägi

Hiite Maja sihtasutus ootab ettepanekuid hiiesõbralike ettevõtmiste tunnustamiseks. Tunnustamisväärilisteks tegudeks võivad olla põliste looduslike pühapaikade kaitsmise, hooldamise, uurimise, tutvustamise ja väärtustamisega seotud ettevõtmised. Tunnustada võib eraisikuid, seltse, MTÜsid, asutusi, väljaandeid, omavalitsusi, ettevõtteid, institutsioone, projekte jm ettevõtmisi, tänu kellele on ühe või mitme põlise pühapaiga seisukord säilinud või paranenud ning kasvanud ühiskonna teadmised ja teadlikkus pühapaikadest.

Ettepanekuid oodatakse kuni 9.11.2018 aadressil:

juhatus@hiis.ee

või Riia 65-1, Tartu, 50406.

Põlised looduslikud pühapaigad on kivid, puud, metsad, veekogud, pinnavormid ja muud loodusobjektid ning maa-alad, mida on teadaolevalt meie esivanemad pühaks pidanud ja kasutanud neid palvetamiseks, kummardamiseks, ravimiseks, pühade pidamiseks, andide jätmiseks või muude kombetalituste täitmiseks. Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on looduslikud pühapaigad inimkonna vanimad kaitsealad ja neid tuleks hallata põlisrahvaste tavasid järgides.

Hiiesõbralike tegude tunnustamisega soovib Hiite Maja väärtustada pühapaikade tundmist ja hoidmist ning aidata kaasa looduslike pühapaikadega seotud loodus- ja kultuuripärandi edasikestmisele.

Aastatel 2010-2016 on tunnustuse pälvinud 68 hiiesõbralikku tegu:
http://hiis.ee/files/Hiies6bralikud-2010-2017.pdf 

Hiie väe sündmus on pühapaikade uurijate, väärtustajate ja hoidjate pidulik aastasündmus, mida korraldavad üheteistkümnendat aastat järjest Hiite Maja SA ning Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda. Sündmusel autasustatakse Hiite kuvavõistluse võitjaid, tunnustatakse hiiesõbralikke ettevõtmisi ning kuulutatakse välja aasta Hiie sõber.

 

Sündmus toimub 24.11.2018 kl 13-16 Tartus Eesti Rahva Muuseumi Jakob Hurda saalis. Kõik huvilised on teretulnud ja sissepääs tasuta.

Lugupidamisega

Ahto Kaasik
Tel 56 686 892
ahto@hiis.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.