Isadepäeval kakkudest ja isahoolest - pühapäeval Tallinna Loomaaias

Postitas Aasta Loom - R, 09.11.2018 - 14.01
Avapilt
Sisu

Kas teadsid, et värbkakk on leevikese mõõtu, Euroopa väiksem kakuline?
Foto: Remo Savisaar


"Isahool on lindude juures üldiselt laialt levinud," räägib loodusfotograaf Remo Savisaar, kes esineb pühapäeval, 11. novembril loomaaias isadele pühendatud KAKUPÄEVAL.


"Olen tabanud hetki looduses, kus isane händkakk toob emalinnule hiire – toidab teda," jutustab Remo, kes on meie looduses kakulisi otsinud ja jälginud juba 13 aastat. Selle ajaga on Remol kogunenud palju põnevaid lugusid ja pilte, mis kirjeldavad kakkude elu-olu. Isadepäeval pajatab Remo seitsmest kakuliigist, kelle tegemisi ta põhjalikult jälginud on. Muu hulgas ka isaste kakkude hoolest ja vastutusest kakkude pesakonnas. Niisamuti jagab Remo õpetussõnu, kuidas, millal ja kus võiks ise looduses mõnd kakulist kohata.

*Kakupäev algab Tallinna Loomaaias kell 13 Kullimäel, kus kakulistest räägivad Rando Kuustik (eesti keeles) ja Tatjana Kuznetsova (vene keeles). 

*Lisaks huvitavale jutule saab jälgida ka loomaaia kakkude söötmist koos kommentaaridega.

*Alates 14.30 jätkub kakupäev keskkonnahariduskeskuse saalis, kus räägib ja näitab pilte tuntud loodusfotograaf Remo Savisaar.

*Kell 14.30 - 16.00 saavad lapsed koos isadega kakuliste teemal meisterdada.

Oled oodatud kakupäevale koos perega!

 

NB!
Loomaaed ootab pühapäeval paari abilist Kullimäel asuvasse kakuliste infopunkti (kell 13.00-14.00). Samuti on paar meisterdamises osavat seltsi liiget väga oodatud töötuppa abiliseks (kell 14.00-16.00). 

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.