Laupäeval ja pühapäeval loendatakse veelinde

Postitas Looduskalender - R, 11.01.2019 - 17.17
Autorid

EOÜ kutsub osalema

Foto Arne Ader

Aulid

Aulid

Sisu

Nädalavahetusel toimub järjekordne kesktalvine veelinnuloendus. Homseks on oodata rannikul päikesepaistelist, mitte külma, aga tugeva loodetuulega ilma ehk linde võib enam kohata tuulevaiksetes jäävabades lahtedes, kui poolsaarte varjulisemal poole, kus nad ka kergemini märgatavad. 

Tänavu on valitud loenduse keskseteks kuupäevadeks 12. ja 13. jaanuar.

Kuna paljudel vaatlejatel ei pruugi keskne nädalavahetus vaba olla, siis lähevad kirja ka kõik teised jaanuarikuus tehtud vaatlused.

Vaatluste planeerimisel tuleks kindlasti arvestada ilmaga.

Loendusmaterjalid (ankeedid, vaatlussektorid) leiate Eesti Ornitoloogiaühingu koduleheküljelt, projekti "Kesktalvine veelinnuloendus" alt:

http://www.eoy.ee/node/109

 

Kindlasti märkige vaatluste juurde täpne vaatluskoht, jääolud ning mitu protsenti te vaatlusalast e sektorist katsite. Pange julgemalt kirja ka sisemaal talvitavaid veelinde! Seirekohtade kaardi ja sisemaa seirekohtade nimekirja leiate EOÜ koduleheküljelt. 

Need kes kasutavad PlutoFit ehk rahvakeeli "Elurikkust", palun järgige lisatud juhendit. Seal on täpsemalt ära seletatud, kuhu märkida sektori number, jääolud ning vaadeldud ala katvus ( NB! see on väga oluline).

Veel palume alates sellest aastast rohkem kasutada "kogunimekirja", st kui võimalik pange kirja kõik linnuliigid, keda vaatluspunktis kohtate. 

Need kes e-elurikkust veel ei kasuta, palume vaatlustulemused saata elektrooniliselt, aadressil: leho.luigujoe@gmail.com 

Või postiaadressil: EOÜ, Talvituvad veelinnud, Veski 4, Tartu 51005. 

Palun kasutage ankeeti, mis hõlbustab oluliselt andmete sisestamist andmebaasi.

Paralleelselt toimub sellel aastal ka rahvusvaheline luikede loendus. Luikede puhul palume kindlasti kirja panna pesakonna suurused. Seda on suhteliselt lihtne teha isegi suurte parvede puhul, kui jälgite noorlindude liikumist parves. Reeglina hoiavad pesakonnad kokku.  

Rohkem teavet:

Leho Luigujõe
+372 5079713 

leho.luigujoe@gmail.com 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.