Algavad looduskaitsekuu ja fotovõistlus Looduse Aasta Foto 2019

Postitas Looduskalender - N, 18.04.2019 - 08.08
Autorid

Looduse Omnibuss teavitab

Foto Mikk Matsi

Image
“Karupere”
Sisu

“Karupere” Looduse Aasta Foto 2018 võidutöö

Maikuu on traditsiooniliselt looduskaitsekuu ning tänavuse aasta teema „Igaühe loodushoid“ annab võimaluse arutleda, mida saab meist igaüks teha loodusest hoolimiseks ning selle rikkuse säilitamiseks järeltulevatele põlvedele.

Igaüks meist saab panustada hetkeseisu talletamisse loodusvaatluste maratonil ning piltide saatmisega aasta loodusfoto võistlusele.

Looduse Omnibuss alustas piltide vastuvõttu. Võistlus toimub  tänavu 19. korda ning traditsioonilisel viisil. Oodatakse pilte üldarvestuses kaheksas kategoorias, noorte ja laste arvestuses kolmes kategoorias. Samuti hinnatakse omaette kategoorias liikuvaid pilte. Kuna tänavu on eesti keele aasta, siis oodatakse iga foto juurde autorilt ka pildile väärtust lisavat lugu ilusas eesti keeles, pikkusega kuni 500 tähemärki.

Žüriid juhib Eesti loodusfilmi ja loodusfoto Grand Old Man Rein Maran, kes on seda vastutusrikast tööd teinud ka kõigil varasematel aastatel.

Kokku jagatakse 15 „Tantsivat hunti“ ning selgitatakse välja Aasta Loodusfotograaf, kes pälvib „Suure hundi“ auhinna. Auhinnafond kokku on tänavu 8000 eurot, mille panevad välja fotovõistluse toetajad.

Pilte kogutakse kevadel, hinnatakse suvel ning auhinnagala toimub ja fotonäitused avatakse oktoobris. Selleks ajaks on valmis ka uus Loodusfoto Aastaraamat 2019.

Võistluse ajakava ja reeglid ning piltide üleslaadimise koha koos juhenditega leiab aadressilt: http://laf.looduseomnibuss.ee

Kokku võib iga autor esitada kuni 20 fotot ja kuni kolm videot. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 20. mai 2019.

Võistlusele on oodatud kaasa lööma nii harrastajad kui professionaalid, nii lapsed, noored kui täiskasvanud loodusfotograafid.

Oodatud on igaüks!

 

Lähem info ja küsimused:

Jaan Riis
vastutav korraldaja
Looduse Omnibuss
Tel. 5647 6297

 

“Karupere” (Looduse Aasta Foto 2018 võidutöö). Autor: Mikk Matsi

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.