Kassikakk Penijõel

Postitas Looduskalender - E, 22.04.2019 - 09.09
Autorid

Kirjutas  Tiit Huntwww.rmk.ee

 

Sisu

Penijõe ääres olev koprakaamerapilt pakkus meeldiva üllatuse ja kindla tõendi, et Matsalus on haruldane kassikakk endiselt olemas.

Kobrastele närimiseks pandud püstine haavatüvi sai ühel õhtul kassikakule sobivaks vaatluspaigaks. Siin lagedal maastikul on muidugi meie suurimale kakule vähe häid varitsus-vaatluskohti, ehk võtab selle posti omaks ning tuleb jälle. 

Kassikakke on Eestis nii väheks jäänud, et ka läbi looduskaamera sellise harulduse nägemine saab olla ainult erakordne juhus ja põnev vaatlus, neid elab meil hinnanguliselt veel vaid vähem kui 50 paari.

Eestis elab kassikakk veel peaasjalikult rannaluidete piirkonnas Pärnumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Läänemaal ja Harjumaal ning suuremates soomassiivides, kus esineb linnurikkaid rabajärvi. Kesk- ja Lõuna-Eestis on säilinud vaid üksikud elupaigad. 

Harilikult maapinnal pesitseja kassikakk on siinkandis varematel aegadel pesitsenud ka Penijõe lähedal oleval Kloostri mõisa vanadel varemetel ja merikotka pesas kaugemal Höbringis. Arvata võib, et videost nähtud isendi elukoht asub Matsalu metsas. 

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.