Matsalu festivali fotopäev toimub laupäeval

Postitas Looduskalender - K, 18.09.2019 - 13.14
Sisu

Haaravad loengud Lihula mõisas

Laupäevasel festivalipäeval, 21. septembril, räägitakse Lihula mõisa saalis teemadel, mis võiksid huvi pakkuda eriti neile loodusesõpradele, kel meeldib välja minnes võtta kaasa foto- või videokaamera.

Matsalule kohaselt tuleb juttu loomulikult lindude rändest.

Kell 10.00: Olavi Vainu „Lindude märgistamisest Eestis rände uurimise eesmärgil “

Juttu tuleb nii lindude rõngastamise ajaloost kui ka kaasaegsetest võimalustest lindude rändeuurimisel. Ettekanne on illustreeritud huvitavate näidetega.

Põhjala läbi kaamerasilma

Kell 11.00 Pääro Metsand „Põhjala läbi kaamerasilma“

Venemaa puutumatu loodusega lõputud taigad, Soome ja Rootsi tundramaastikud ning Norra kütkestavad fjordimaastikud pildis ja sõnas. Vabakutseline loodusfotograaf ja põhjala reiside korraldaja on kaameraga seigelnud polaarjoone tagustel radadel seitse aastat. Tema sõnul on Põhjala eraldiolev reaalsus, mis täidab inimese emotsioonidega ja ei lase sealt kauaks eemale jääda.

Kell 13.00 Tarmo Mikussaar „Foto versus video?“

ETV saate „Osoon“ kaasautor ja tunnustatud loodusfotograaf otsib erinevusi ja leiab sarnasusi seisva ja liikuva pildi jäädvustamise vahel looduses.

ETV saate „Osoon“ kaasautor ja tunnustatud loodusfotograaf otsib erinevusi ja leiab sarnasusi seisva ja liikuva pildi jäädvustamise vahel looduses.

Kell 14.45 Hans Markus Antson „Loodusest vlogimine*“

Tal on Instagramis üle 8000 jälgija. Erinevate sotsiaalmeedia kanalite peale kokku on jälgijaid aga pea 20 000. Seda on märkimisväärselt rohkem kui paljudel tuntud Eesti loodusfotograafidel. Hans Markus Antson on noor loodusfoto- ja videograaf, kes on viimastel aastatel eelkõige keskendunud videote jäädvustamisele ja videoblogi tegemisele. Suurema tuntuse pälvis noormees 2015 aastal, kui võttis osa kuulsast Fjällräveni polaarmatka kampaaniast, mille ta ülekaalukalt võitis. Auhinnaks oli viiepäevane koerarakendisõit Norra, Rootsi ja Soome piirialadel. Hans Markuse vlogides on tähtsal kohal metsloomad. Hans soovib oma tegemistega vaatajani tuua, kuidas sünnivad loodusfotod ning milline on kaadritagune elu.

*vlog – üks veebitelevisiooni vorme, videoblogi

vlog

Kell 16.00 Anna Glynn ja Peter Dalmazzo (Austraalia) „Uudishimust ajendatud / Driven by Curiosity“

Kunstnik Anna ja bioloog Peter on oma töödes ühendanud teaduse ja (video)kunsti. Oma projektide käigus on nad näiteks veetnud kuu aega väikesel saarel keset Mehhiko lahte vaadeldes keiser-fregattlindude kolooniat, elanud Ida-Austraalias Kaputari vulkaanil ja jälginud seal elavaid haruldasi roosasid tigusid ning uurinud kulleste veealust elu Iirimaa järvedel. Glynn ja Dalmazzo räägivad oma tööst ja näitavad rohkelt liikuvaid pilte. Uudishimust ajendatult loovad nad teoseid nii, et nende ökoloogiline jalajälg õrnadele ökosüsteemidele oleks minimaalne. Anna Glynn on auhinnatud Austraalia kunstnik, kes loob visuaalselt poeetilisi teoseid, süüvides inimeste ja looduse, maa ja koha suhetesse, füüsilisse ja kaduvasse. Loodus, ajalugu, ökoloogia ja keskkond on tema praktika peamised elemendid ja tema põnevaid töid siduvad komponendid. Peter Dalmazzo on keskkonnateadlane, kel on laialdased kogemused merebioloogias, keskkonnaplaneerimises ja keskkonnamõjude hindamises, kogukonna kaasamises ja keskkonnahariduses.

Traditsiooniliselt on kohapeal võimalik tutvuda Canoni foto- ja videotehnikaga.

Näitusi siin ja seal

Kui filmifestivali ajal on fotonäitused olnud koondunud enamasti Lihula mõisa, siis sel aastal on mõisas tegutseva Lihula püsiekspositsioon laienenud patselapiliste tekkide ja rahvariidesärkide väljapanekuga ning näituseruumi on jäänud vähemaks.

Kodukakupoeg

Kodukakupoeg. Autor Peeter Lind, Haapsalu Fotoklubi

Lihula muuseumis on vaatamiseks kaks fotonäitust: Haapsalu fotoklubi „Las jääda meie metsad“ ja Marje Loide kaheosaline väljapanek „Jäälilled“ ja „Värvikad tegelased“. Viimaste all on silmas peetud putukaid.

Värvikad tegelased

Autor Marje Loide

Küngas Aconcagual.

Küngas Aconcagual. Autor Jaan Künnap 

Lihula keskraamatukogus (Tallinna mnt 25) võib vaadata tuntud alpinistist fotokunstniku Jaan Künnapi näitust „Mäed ja inimesed“.

Lihula kultuurimajas on vaadata Eesti Kinoliidu 55. sünnipäeva tähistamiseks koostatud rändnäitus „Kaadritagune elu“. See on ühtlasi kummardus filmitegijatele, kelle töö jääb kaadri taha.

Fotograafidest on näitusel esindatud Riina Varol, Herkki Erich Merila, Andres Teiss, Heikki Leis, Kaarel Nurk, Tõnu Noorits, Tõnu Talivee, Patrick Tamm,Vahur Puik, Martin Lazarevi ja Viktor Mendunen.

Kahte näitust võib kaema minna ka Penijõe mõisa: kolmandal korrusel on suureformaadiline väljapanek loomanimedega taimedest Eestis ja teise korruse saalis fotod, mis tehtud Põhja-Kõrvemaal toimunud 19. Vereta Jahi käigus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.