Sierra blogi 3: karjavalvekoer kasvab koos lammastega

Postitas Aasta Loom - P, 08.12.2019 - 10.00
Sisu

Mahir on kogu aeg koos lammastega, magab nende keskel ja saab ka süüa ainult nende ligidal.  Video alguses näeme Mahiri lammaste söötmisplatsil, lõpus aga Sierrat koos kutsikatega.

 

Täna tutvustame kutsikate isa, kelleks on Anatoolia karjakoer Mahir.  

Mahir peab lambaid valvama ja tema põhiline tööaeg algab hämaruse saabudes, kui metsloomad lähevad liikvele. Päevasel ajal on karjakoerad rahulikumad ja puhkavad  nagu on videoski näha  aga öösel on nad erksamad, hauguvad ja patrullivad karjamaa servadel. Otsest kokkupuudet metsloomadega on harva, sest suur koer on kiskjatele heidutav ja nad ei julge karja ligi tulla.

Mahir on väga hea karjakoer, mida näitab see, et ta liigub karja sees vaikselt ning rahulikult ja lambad teda ei karda. Samas on tegu üle 70 kilo kaaluva koeraga, kes on valmis vastu minema hundile ja ilvesele. Need ongi Eestis põhilised lambakarju ohustavad kiskjad, lisaks neile ka šaakal ja karu.

Ka Mahir kasvas lammaste keskel nagu tema kutsikad nüüd. Ta sündis Prantsusmaal lambakarjas ja tuli kutsikana Eestisse lambaid valvama. Ta vanemad kaitsevad praegugi Alpides lambakarju huntide eest.

Mahir on kogu aeg koos lammastega, magab nende keskel ja saab ka süüa ainult nende ligidal. Videost on näha, kui mõnusalt ta end lammaste vahel tunneb. Ka kutsikad peavad sellisteks kasvama!

Praegu on kutsikate isa Mahiri tööks põhikarja valvamine sügisesel söötmisplatsil, samal ajal kui Sierra ja kutsikad hoiavad silma peal laudas olevatel loomadel.  Talveks kolib Mahir koos karjaga lauta ja kohtub esmakordselt oma kutsikatega.

 

Sierra blogi pani kirja Aale Kuks Rõõmu talust Valgamaal.
 

aale

Aale.

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.