"Aasta Keskkonnategu"- tiitli pälvis Eesti Kalastajate Selts

Postitas Looduskalender - R, 05.02.2016 - 00.58
Autorid
Keskkonnaministeerium annab teada
Keskkonnainspektsiooni foto
Image
Sisu
Röövpüüdja võrgu eemaldamine püügilt
 
Eesmärgiks oli kaitsta lõhelaste koelmuid, seega tõsta looduses kudenud kalade arvukust. Kudejõgedel valvati poolesaja vabatahtliku abiga üle 2000 tunni - tabati nii röövpüüdjaid, kui kõrvaldati keelatud püügivahendeid. Kalakaitseline üritus pälvis ülekaaluka tunnustuse ka rahvahääletusel.
 
Aga tunnustust leidsid veel kaks ettevõtmist.
 
Vimmad Sindi paisu all – 2009.
 
Kodanikualgatuse korras Sindi paisu avamine rändekaladele: eesmärk täideti 2015. aasta aprillis, kui riik omandas Sindi paisu ning alustas projekteerimist betoonpaisu lammutamiseks, et taastada loodusilmeline kärestik. Kodanike algatusrühma "Sindi pais" loomise idee autoriks on Hans Soll. 
 
Eesti Ornitoloogiaühingu loodud „Nutikas linnumääraja“, mis on meie nutiseadmetes kasutatav rakendus, Eesti lindude tundmaõppimiseks ning samas abivahend lindude määramiseks. See sisaldab 267 linnuliiki ehk kõiki meil regulaarselt esinevaid liike, aga ka mõned haruldused. Iga liigitutvustuse juurde kuuluvad joonistused, põhjalik kirjeldus, tüüpiline laul või häälitsus ja levikukaart.
 
Nutika linnumääraja veebikeskkond asub aadressil: LINK
 
Nutirakendust "Eesti linnud" saab Android süsteemi nutiseadmetele alla laadida Google Play kaudu ja Apple`i toodetele AppStorest. Rakenduse suurus on umbes 35MB, selle kasutamiseks on vajalik Android OS 4.0 või uuem süsteem. Rakendus töötab ilma internetita, seda on soovi korral vaja vaid lisafunktsioonideks (helid ja kaardid). 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.