Nahkhiirekaamera

Postitas Looduskalender - N, 13.02.2020 - 10.36
Autorid
Sisu

otsestriim | uudised foorum

Alustab tööd Eesti esimene avalik nahkhiirekaamera, mille vahendusel saame jälgida Piusa koobastes toimuvat. Videoülekanne sisaldab ka nahkhiiredetektori abil kuuldavaks tehtud ultrahelisid.

2020. aasta 12. veebruaril suunasime kaamera tiigilendlaste kobarale, kus tihedasti üksteise kõrval rippuvad loomad olid tardunes. Loomade kehatemperatuur on selles seisundis langenud koopa temperatuuri tasemele, nende südame töö on aeglustunud umbes 20 löögini minutis.

Nahkhiired ärkavad tardunest korra või paar kuus, kuid igasugune häirimine võib ärkamiste arvu suurendada. Isegi väga ettevaatlikult koopas tegutsevad nahkhiireuurijad äratavad tahes-tahtmata mõned loomad. Seetõttu on peale kaamera paigaldamist näha koopas tavapärasest rohkem lendavaid nahkhiiri ja kobaras on osa loomi ärkvel. Olukord peaks koopas rahunema järgmiseks päevaks. Et nahkhiirte ärkamised liiga sagedaseks ei muutuks ja nendele ohtlikuks ei saaks, tohib Piusa koobastesse siseneda ainult keskkonnaameti loal või koos giidiga Muuseumikoopa inimestele avatud ossa.

Nahkhiirekaamera on osa Eestimaa Looduse Fondi ja Eesti Loodusmuuseumi koostöös toimuvast Euroopa Komisjoni LIFE'i programmi projektist „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“.

Nahkhiired on 2020. aastal kuulutatud Eestis aasta loomaks. See annab võimaluse suurendada huvi nahkhiirte vastu ja selgitada kõike nahkhiirtega seonduvat. Nahkhiired elavad tihti inimese läheduses, kuid erinevatel põhjustel võime neile kogemata liiga teha. Loodame et teadmiste levik aitab neid haruldasi loomi kaitsta.

Nahkhiirte looduskaamera foorum jagab LK foorumi lehel ülevaadet veebikaamera ees toimuvast.

Nahkhiired Eesti looduses: 
Elfond.ee/nahkhiired

Täna avatakse Eesti Loodusmuuseumis näitus:

Hirmus armas nahkhiir

Täpsemalt muuseumi kodulehelt:
www.loodusmuuseum.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.