Linnuvaatlusvõistluse veebruarikuu kokkuvõte

Postitas Looduskalender - L, 07.03.2020 - 10.10
Autorid

Klubi Estbirding linnuvaatlusvõistlus “Iga kuu uus list“

Pildistas Ene Määr

Image
Veebruarikuine lauk Lasnamäel
Sisu

Veebruarikuine lauk Lasnamäel

Klubi Estbirding eestvedamisel toimub sellel aastal linnuvaatlusvõistlus “Iga kuu uus list!”, kust võtab osa 62 linnuhuvilist. Võistluse üldarvestust juhib Uku Paal 214 punktiga, talle järgnevad Kaarel Võhandu 204 punktiga ja Mariliis Paal 198 punktiga.

Veebruaris oleme kokku näinud 136 erinevat linnuliiki, mida on neli liiki vähem kui jaanuaris. 

Kõige enam liike registreerisid veebruaris Mariliis Paal (115 liiki), Uku Paal (114 liiki) ja Kaarel Võhandu (110 liiki). Veebruarikuu „ässad“ said endale kirja Renno (väikepistrik), Riho (rüüt), Leho (väikekajakas, tõmmukajakas ja võsaraat), Margit (must-lepalind) ja Helen (vainurästas). Palju õnne!

Haruldasemateks liikideks, keda nägi või kuulis veebruaris vaid kaks kuni neli võistlejat, olid kanada lagle, järvekaur, hõbehaigur, tuuletallaja, tait, mudanepp, alk, krüüsel, karvasjalg-kakk, linavästrik, hoburästas ja väike-lehelind.

Veebruarikuus nähti ka soo- ja luitsnokk-parte, kuu lõpus leiti Saaremaalt Rahustes kaks liivatülli. Veebruar on olnud suures osas lumeta ja soe (keskmiselt olnud 6,2 kraadi normist kõrgem), alles viimasel dekaadil tuli ka lund ja miinuskraade.

Sooja veebruari tõttu on märgatud mitmeid varakult saabunud rändlinde nagu ristpart, sookurg, kiivitaja, põldlõoke ja kolme liiki hanesid. Tasub välja minna, sest linnud on liikvel!

Võistluse info ja reeglid:

http://www.estbirding.ee/voistlused/linnuvaatlusvoistlus-2020-iga-kuu-uus-list

FB grupp:

https://www.facebook.com/groups/440127030267440/ 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.