Hunt vahetab kasukat

Postitas Aasta Loom - P, 10.05.2020 - 09.00
Sisu

 

Huntidele on külm talveilm üldiselt palju rohkem meeltmööda kui suvi. Käre pakane ei tee võsavillmitele midagi - varbad neil ei külmeta ning lumi varvaste vahel jääkuubikuteks ei sula. Päris sageli võib loomaaiahunte näha lumetormi ajal kuudi või siseruumi asemel üleni lumme mattununa hanges magamas, nii et ainult ninaots paistab. Siseruumid ongi hundiaedikutes peamiselt külastajate südamerahuks, hundid ise neid ilma eest kaitseks ei kasuta. 

 

Suvel on sutel aga häda ja viletsus. Vaatamata sellele, et talvekasukas on korralikult maha aetud, on nad palavusest loiud. Ning olgem ausad, ega see suvine kasukas hunti ei kaunista - uhkest metsaisandast on saanud niru peenikese sabaga laanepeni, keda vähem vilunud silm võib ekslikult pidada kärntõves näljahädaliseks. Lood väljanägemisega ei ole sugugi paremad ka kevadel, mil huntidel on karvavahetusperiood ning lahtised karvad kõikjalt välja turritavad. 

 

Talvekasukast vabanemine on võsavillemitel aega ja vaeva nõudev protsess. Pealegi veel kole tüütu, sest vabanev karvakiht ajab naha sügelema. Sealt, kust ulatab, eemaldab hunt endal ise hammastega karva. Raskemini ligipääsetavatest kohtadest aitavad teised karjaliikmed tasa näkitsedes tuuste eemaldada. Muidugi on tõhus ka püherdamine ning enese vastu puude, aedade ja muude objektide hõõrumine. Sotsialiseeritud loomaaiahuntidel on aga eriline privileeg - neid aitab talvekasuka eemaldamisel ka inimene. Hundile oluliselt vähem vaeva ning inimesele võimalus hundikarva koguda, millest hiljem näiteks müts lasta teha või mida seminaridel hundihuvilistele nuusutada-katsuda anda.

 

Videol on näha Wolf Park (Indiana, USA) loomapargi hunte Kantit ja tema õde Fionat, kes on mõlemad Põhja-Ameerika hallhundid. Kantit teenindab parasjagu lugupeetud hundiekspert ning fotograaf Monty Sloan.

 

Pildil naudib karvaeemaldusteenuseid Saksamaal Wildenburgi loomapargis elav Euroopa hallhunt Hawk.

 

Laura Kiiroja


Video allikas: Wolf Park https://www.facebook.com/wolfparkindiana/videos/2669482106511327/

Foto: Diana Grandmaire

Sildid
OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.