35. NÄDAL 24.8.2020.- 30.8.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 01.09.2020 - 12.12
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Rünkpilved
Sisu

Rünkpilved

Nädal algas suviselt sooja ilmaga. Esmaspäeval tõusis maksimaalne õhutemperatuur ligi 21 kraadini ja ööpäeva keskmiseks õhutemperatuuriks arvutati 16,3 °C. Järgnevalt aga algas jahenemine.

Kaste muudab ämblikuvõrgud rohul nähtavaks

Kaste muudab ämblikuvõrgud rohul nähtavaks

Teisipäeval enam päevane õhutemperatuur üle 20 kraadi ei küündinud ja neljapäevaks langes päevane maksimaalne termomeetrinäit õhus 14,5 kraadini. Kuigi edaspidi muutus päeviti ilm uuesti soojemaks, jäi öise jaheduse tõttu ööpäeva keskmine õhutemperatuur kolmel korral sel nädalal (neljapäevast laupäevani) 13 kraadist madalamaks. Kõige külmem oli laupäeva öö, kui termomeetrinäit langes õhus Jõgeva ilmajaama järgi 4,5 °C. Sel ööl langes kohati madalamates kohtades maapinna lähedal rohu kohal temperatuur lühikeseks ajaks juba mõne kümnendikkraadi võrra alla null kraadi, mullal jäi aga plussi.

Kärbtiib

Kärbtiib

Pühapäev oli taas soe nii päeval kui öösel. Maksimaalne õhutemperatuur tõusis siis 20,3 °C ja öösel alla 11 kraadi ei langenud. Sademeid kogunes nädala jooksul ilmajaama järgi 35 mm. Sajuta jäi ainult üks päev (reede), kõige rohkem tuli vihma neljapäeval (ööpäevaga 17,1 mm).

Põllud jäävad korrast tühjemaks, kuid siiski on veel näha koristamata teraviljapõlde. Ilusamate ilmadega jätkati saagi koristamist, tehti kõrrekoorimist ja külvati.

Talirapsi- ja –rüpsi külvid juba tärkavad. Nädala kestel lahkusid valged toonekured.

Pärlmuttertäpik

Pärlmuttertäpik

 

Jõgeval 31.8.2020.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.