MAFF 2020: Matsalu loodusfilmide festivali fotonäitused

Postitas Looduskalender - K, 16.09.2020 - 10.10
Autorid

festival

Image
Sirge Fotokool „Rail Balticu radadel“
Sisu

Sirge Fotokool „Rail Balticu radadel“

Lihula mõisa suures saalis

Selle fotonäituse ajendiks sai Rail Baltic (RB). Ütleme kohe ära, et see ei ole protest RB vastu, vaid selle marsruudi ja viisi vastu, kuidas meie väikest Eestimaad raisatakse. Jääb tunne, et kui maast puudu tuleb, siis saame seda piiri tagant kohe juurde küsida nagu lõpmatut ressurssi.

Loodus on meie kõige hinnalisem vara, ilma selleta pole sellel väiksel maal enam mingit väärtust! RB viiakse läbi meie metsade ja rabade, põldude ja kodude, kuigi on ka häid lahendusi ja alternatiive, millega tegelikult ei arvestata.

Foto Endel Grensman

Nii sündiski kahe raba lugu. Terve aasta vältel külastati korduvalt Rääma ja Männiku raba, mille tulevik on kurb, sest raudtee ehitatakse neist läbi. Tõenäosus, et need rabad hävivad, on väga suur.

Nii sündiski kahe raba lugu. Terve aasta vältel külastati korduvalt Rääma ja Männiku raba, mille tulevik on kurb, sest raudtee ehitatakse neist läbi. Tõenäosus, et need rabad hävivad, on väga suur.

Autorid loodavad, et see mälestus piltide näol, mis nendest rabadest maha jääb, puudutab hinges igat vaatajat. Rabades käis matkamas 29 loodus- ja fotohuvilist, kellest 14 otsustasid seda ilu näitusel vaatajatega jagada.

Foto Silvia Pärmann

Silvia Pärmann „Jahedad maastikud“

Silvia Pärmann „Jahedad maastikud“

Lihula kultuurikeskuse ees

Fotograafi ja reisiajakirjaniku Silvia Pärmanni välinäitus "Jahedad maastikud" dokumenteerib igapäevaelu maailma kõige põhjapoolsemas linnas, Norrale kuuluvas umbes 2000 elanikuga Longyearbyenis ja 450 elanikuga vene kaevanduslinnas Barentsburgis. Tööd on pildistatud kaugemal põhja pool kui Siber, Alaska ja enamik Gröönimaast – Svalbardi saarestikus(Teravmägedel), mille meeleolu loovad fjordid, lumi, võimsad mäed, jääkarud ja söekaevandused.

Foto Aile Nõupuu

Haapsalu fotoklubi „Luhal ja niidul“

Haapsalu fotoklubi „Luhal ja niidul“

Lihula mõisa väikeses saalis

Haapsalu Fotoklubi osaleb Matsalu Loodusfilmide Festivalil temaatilise näitusega kuuendat korda. Näitus kajastab klubiliikmete nägemusi luhtade-niitude taimestikust, loomastikust ja linnustikust, inimtegevusest ning looduse omatahtsi toimimisest. Haapsalu Fotoklubi on tegutsenud 1970. aastatest alates. Paarikümneaastase aktiivse perioodi järel saabus vaiksem ajajärk kuni 2013. aastast klubi tegevus taas tegusaks muutus. Seda kinnitab ka pikk ja mitmekesine näituste nimekiri, ühised ettevõtmised ja koolitused. Heaks traditsiooniks on klubiaasta näitus Haapsalu Kultuurikeskuses. MAFF-il näidatav moodustabki ühe osa oktoobris toimuvast järjekordsest aastanäitusest.

Foto Mariann Peksar

Mariann Peksar „Lääneranna valla loodus“ ja „Massu Ratsaklubi hobused“

Mariann Peksar „Lääneranna valla loodus“ ja „Massu Ratsaklubi hobused“

Lihula mõisa esimesel korrusel

Lääneranna vallas elavale harrastusfotograafile Mariann Peksarile meeldib looduse sviibida ja seda pildistada. Teleobjektiiviga pildistab ta putukaid, linde, metsloomi, hobuseid, aga ka taimi. Lainurkobjektiiviga jäädvustab Mariann ainult maastikke, näiteks virmalisi.

Foto Karl Jakob Toplaan

Fotovõistluse „Humoristlik looduspilt“ parimad tööd

Fotovõistluse „Humoristlik looduspilt“ parimad tööd

Lihula Kultuurikeskuse suures saalis

Välkkonkurss “Humoorikas looduspilt” toimus fotovõistluse Looduse Aasta Foto 2020 raames.

Sellele saabus 485 isemoodi vahvat, üllatavat ning naljakat fotot kokku 172 loodushuviliselt- fotograafilt.

Foto Marje Loide

Marje Loide „Liblikate lummuses“

Marje Loide „Liblikate lummuses“

Lihula kultuurikeskuse sammassaalis

Autor on hariduselt bioloog-botaanik, kes vabal ajal viib soovijaid ka loodusesse matkama. Ta tahab näidata aastaajale vastavaid seeni, putukaid, taimi ja kauneid maastikke. „Alati ei piisa mälupiltidest, mõnikord tahaks kedagi ka pildikarbis kaasa võtta,“ mõtleb Marje.

Oma esimese fotoaparaadi sai Marje aastal 1973. aastal, kui ülikoolis bioloogiat õppis. See oli pisike, käerihmaga ja tegi ühele filmilindile 72 mustvalget kaadrit.

Makrofotoni jõudis Marje kolm aastat tagasi, kui tuttaval hobifotograafil hakkas makroobjektiiv üle jääma. Praegu pildistab ta vähemalt korra nädalas õisi külastavaid putukaid, talvel aga jäälilli toaakendel.

Marje soovib jäädvustada oma kodupaiga liigirikkust ja tabada hommikust madala päikesega aega, mil putukad on kastest veidi kohmakad ning paremini ligipääsetavad.

Kose Kunstikool „Putukad“

Kose Kunstikool „Putukad“

Tapamaja galeriis

Kose Kunstikooli õpilaste näitus „Putukad“ valmis 2019 aasta suvelaagris Harjumaal Neeme külas.

Visuaalse pildi kõrval on oluline osa tekstidel putukate hävimisest, mille põhjused on sageli inimtegevuslikud. Seega oleks kena panna vaatajaid mõtlema looduse hapruse ja inimtegevuse tagajärgede üle.

Näitusel osalevad 18 õpilast vanuses 10–16 aasta vanuses.

Näituse alused on OÜ Digiprindi jääk- ja praakmatejalid, mis on leidnud taaskasutuse sellel väljapanekul.

Maal Inga Tartes

Inga Tartese maalinäitus „Loovuse allikad“

Inga Tartese maalinäitus „Loovuse allikad“

Lihula raamatukogus

Looduses on kohti, mis võluvad. Vahel õnnestub see võlu jäädvustada fotona. Vahel on fotole kandunud võlu sedavõrd mõjus, et suudab inspireerida inimest ka siis, kui ta foto tegemise hetkel vaatajana ise kohal ei olnud ja nii võib fotol kujutatust saada maal.

Maal on üldistus, kus alles jääb kõige olulisem, kust midagi ära võtta ei ole võimalik.

Ennu Põldma loodusfotod

Penijõe mõisas

Ennu Põldma näitusel on pilte valgetest pilvedest päikesetõusuni ja poegi ootavast tuttpütiperest tuttvartideni.

Tutvu MAFF 2020 tänasest algava filmikavaga:

https://www.matsalufilm.ee/

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.