51. NÄDAL 14.12.2020.- 20.12.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 22.12.2020 - 08.08
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Ajutiselt valge põllumaastik
Sisu

Ajutiselt valge põllumaastik

Nädal algas talviselt.

Esmaspäeval ja teisipäeval püsis õhutemperatuur ööpäevaringselt miinuspoolel ja maa oli lumest valge. Nädala minimaalseks termomeetrinäiduks registreeriti esmaspäeval -3,6 °C.

Kolmapäeva öösel sadas vihma ja hommikuks oli osa maastikku jäänud lumeta, esines jäidet, kruusateed olid libedad. Päeval sadas lund ja lörtsi, maa muutus uuesti valgeks, kuid järgmiseks hommikuks oli lumi kõikjalt kadunud.

Reedene lumesadu muutis maa mõneks tunniks valgeks

Reedene lumesadu muutis maa mõneks tunniks valgeks

Nädala teine pool oli väga soe ja sajune. Aegajalt sadas vihma hulka ka tahkeid sademeid ja maa muutus mõneks ajaks valgeks, kuid hommikuse seisuga lumikatet ei olnud. Sageli esines udu ja uduvinet. Õhutemperatuur püsis ööpäevaringselt plusspoolel. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur oli neljapäevast pühapäevani 2…4 kraadi piires, mis on normist 6…9 kraadi võrra soojem.

Laupäeva õhtul ja veel ka pärast südaööd tõusis termomeetrinäit õhus viie kraadini ja isegi mõne kümnendikkraadi võrra üle selle. Maksimaalne termomeetrinäiduks jäi ilmajaama järgi Jõgeval 5,3 °C.

Keerdmändide võrade all rohetas rohi ja niidukäharik

Keerdmändide võrade all rohetas rohi ja niidukäharik

Päike ei tulnud pilvede tagant kogu nädala jooksul kordagi nähtavale ja valgust oli lühikestel sombustel päevadel napilt.

Soojal eeltalvisel ajal võis näha linnas mitmetel forsüütia põõsastel üksikuid kollaseid õisi. Nii mõneski rõdu lillekastis või aias lillepeenral jätkas mõni üksik suvelill veel õitsemist.

Laupäeval (19.12.) nähti Kassinurmes kühmnokk-luiki lendamas.

 

Jõgeval 21.12.2020.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.