5. NÄDAL 1.2.2021.- 7.2.2021. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 09.02.2021 - 10.10
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Jäätuv Pedja jõgi
Sisu

Jäätuv Pedja jõgi

Nädala esimene pool oli mõõdukate külmakraadidega. Esmaspäevast kolmapäevani langesid minimaalsed õhutemperatuurid ‑5…-7 kraadini ja maksimaalsed tõusid -1….-4 kraadini.

Lumised puud kolmapäeval

Lumised puud kolmapäeval

Aegajalt sadas vähest lund. Suurem lumesadu algas teisipäeva õhtul ja kolmapäeva hommikuks oli lume paksus tõusnud 25 sentimeetrini. Eelmise hommiku lume paksusele oli lisandunud ilmajaama järgi 11 cm ja lumesahkadel oli tublisti tööd. Sadanud lumi oli väga kohev ja õhuline, kaitses maapinda hästi külma eest, seda oli kerge teedelt ära koristada.

Kristalliline härmatis paju okstel

Kristalliline härmatis paju okstel

Nädala teisel poolel muutusid ilmad päikesepaisteliseks, aga külmaks. Lund peaaegu ei sadanud, aga päikese käes oli näha jääkristallide sadenemist.

Härmas puud reedel

Härmas puud reedel

Ööpäeva keskmine õhutemperatuur langes ‑10…-17 kraadini, mis on vaatlusrea (1922-2020) keskmisest ja normist (1991-2020 keskmine) nelja kuni kümne kraadi võrra madalam. Kolmel ööl langes minimaalne õhutemperatuur alla -20 kraadi. Nädala minimaalne näit (-24,4 °C) registreeriti reede ja laupäeva vahelisel ööl. Kõige külmem oli päeval laupäeval, kui maksimaalne õhutemperatuur tõusis ainult -10,8 kraadini. Külmadel hommikutel olid puud härmas. Kõige paksem härmatis esines reede hommikul.

Taldrikjää Jõgeva aleviku paisu all

Taldrikjää Jõgeva aleviku paisu all

 

Jõgeval 8.2.2021.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.