Sierra blogi- kutsikas Pepa õpib juba Hugo kõrvalt

Postitas Aasta Loom - P, 14.03.2021 - 14.27
Sisu

 

On möödunud peaaegu poolteist aastat karjavalvekoerte Sierra, Alfa ja Hugo ühisest teekonna algusest Rõõmu talus. Väikestest lammaste sees möllavatest kutsikatest on sirgunud kohusetundlikud ja täisväärtuslikud karjavalvekoerad. Hugo ja Alfa on läbi teinud pika tee, mille jooksul on õpitud palju tulevase elu kohta. Pisikestena tähendas nende jaoks pere nende ema Sierra, keda alati igatseti, kuid nüüd on pereks kari lambaid, kellest igaüks on kalliks saanud. Ema püsib alati meeles ja vahel on lapsed temaga koos, aga kõigil on nüüdseks oma kohustused ja enda kari, kelle eest hoolt kanda. Alfa ja Hugo said kumbki enda kõrvale ka kaks uut kutsikat Pepa ja Valdo, kes samuti õpivad suuremate kõrval valvekoerteks.

Alfast on saanud loomult tohutult sõbralik koer ning ta armastab lambaid valvata nende keskel olles. Ta hoiab alati karja ligi ja ei ütle ära ühestki põsemusist lammaste poolt. Lambad on tema lähedusega harjunud ja nad ei lase ennast häirida tema liikumisest karja vahel. Alfa peab meie perest sügavalt lugu ja teeb inimesega suurepärast koostööd. Praegu valvab ta lambaid täis lauta koos Sierra ja pisikese Valdoga.

Hugo on kasvanud väga heaks eeskujuks noortele koertele, kuna ta on väga tasakaalukas ja rõõmsameelne. Talle meeldib lambaid valvata ja vaadelda rohkem kõrvalt, kui et nende keskel. Oleme tema juurde pannud uue kutsika Pepa, et ta saaks kohe noores eas hea kasvatuse. Hugo on kannatlik ja mängib Pepaga hea meelega. Hugost ja Pepast on paari kuuga saanud lahutamatud sõbrad ja nad on üksteisesse väga kiindunud.

Sierra on meie karjavalvekoerte raudvara, kelle peale saab alati kindel olla. Ta võtab kohe omaks uue karja ja kopli. Lambad heidavad võimalusel magama tema lähedusse, kuna tunnevad ennast tema juures alati kindlalt ning teavad teda, kui head valvajat. Nii Alfa kui Hogo on Sierralt saanud häid iseloomujooni ja rahulikku meelt.

 

Sierra blogi toimetab 8. klassi õpilane Aale Kuks (pildil) Rõõmu talust Valgamaalt.
Videod aitab kokku lõigata Tarmo Mikussaar.

 

aale

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.