Nädal metsas. Augusti teine nädal.

Postitas Aasta Loom - P, 14.08.2016 - 12.59
Sisu

Soosaare linnaku esimene kaamerasalvestis. Metsisekukk tundub end siis koduselt tundvat. Video esimeses pooles tukutakse hilist ennelõunat ja teises pooles näeme kuidas käib kivikeste pugusse noppimine. 

 

Kuna mäkradest ei olnud märki ka kahel meie jälgitava linnaku läheduses olnud väiksemal linnakul, kuhu rajakaamerad panime ja lootsime, et loomad end suveks sisse seadnud on, suundusime edasi teisele samas metsamassiivis olevale, suuremate soode tagusele linnakule. Siin elab kindlalt juba teine pere, vahemaa senisest linnakust linnulennult viis kilomeetrit.  Kaamerat seni aga linnakul pole olnud ja seega ei tea me kes siin kõik elavad. 

Jälgime nüüd edaspidi kahte linnakut ja oleks tarvis neile nimed anda. Nimetame siis senise aasta algusest saati jälgitava linnaku Salumetsa linnakuks ja uue linnaku Soosaare linnakuks. 

 

Soosaare linnakult saime kohe ka mägra pildile. Käigus on siin kindlalt 4 uruava, vanemaid ja jälgedeta käike on aga veelgi.

Esimesena portreteeris end Soosaare linnakul aga loo alguses olev uhke metsisekukk. Kõigepealt tukkus hilist ennelõunat kruusakuhilal, seejärel puhastas sulgi, sirutas konte ning asus kivikesi noppima. Väikesed kivid on pugus selletarvis, et kõik söödu peeneks jahvatatud saaks. Kui muidu sööb metsis peamiselt männiokkaid, siis praegu käiakse ka palju marjul. Pohlad on siin rabas just punetamas ja neist peetakse koos mäkradega väga lugu. 

Salumetsa linnakut jälgime ikka edasi ja ka seal salvestas kaamera peremehe ära. Urusuudmetest mäger suurt välja ei teinud, tundus vaid niisama kontrollkäigul olevat. Paistab, et mingi salakoht neil ikka läheduses on, kus puhatakse parasiitidest ja ehk ka liiklus harvem on. Siin talvekorteripealsel on ju pea iga päev sead tuhnimas, hunt käib külas ja ka külakoerad nuuskimas. Viimaseid õnneks pikemat aega näha pole olnud. 

mäger
Salumetsa linnaku peremees talvekorteril silma peal hoidmas. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.