Hiite kuvavõistluse lõpuni on jäänud kaks nädalat

Postitas Looduskalender - L, 02.10.2021 - 09.09
Autorid

Hiite Maja tuletab meelde

Image
Hiite kuvavõistluse lõpuni on jäänud pea kaks nädalat. Võistlusele saab pilte saata kuni 15.10 (kaasa arvatud) südaööni.
Sisu

Hiite kuvavõistluse lõpuni on jäänud pea kaks nädalat. Võistlusele saab pilte saata kuni 15.10 (kaasa arvatud) südaööni.

Oodatud on fotod ja kuni pooleteise minuti pikkused videod, millel on jäädvustatud põlised looduslikud pühapaigad, seal toimuvad tegevused ja sinna jäetud annid jm esemed.

Võistluse peaauhind on 1000 eurot, hõimurahvaste auhind 300, Soome auhind 300 ja kuni 16-aastaste eriauhind 200 eurot. Lisaks on võitjaid ootamas hulk piirkondlikke ja teema-auhindu.

Pildid võivad olla jäädvustatud Eestis või mujal maailmas. Et soodustada hõimurahvaste osavõttu, toimub võistlus lisaks eesti keelele ka vene ja soome keeles. Osalema on oodatud kõik pärandi-, looduse- ja fotosõbrad.

Tänavu 14. korda toimuv Hiite kuvavõistlus on üks pikaaegsemaid fotovõistlusi Eestis. Teadaolevalt on see ka ainus fotovõistlus maailmas, mis on pühendatud põlistele looduslikele pühapaikadele.


Kuvavõistlust korraldab Hiite Maja sihtasutus ning võistluse korraldajaks Soomes on Taivaannaula RY. Võistlust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvaluule Arhiiv, Fenno-Ugria jt.

Võistluse lehekülg: https://www.hiis.ee/kuva/2021

Hiite Maja veebilehel saab tutvuda ka varasemate võistlustega ja lugeda võitjatega tehtud usutlusi: https://www.hiis.ee/

Põliseid looduslikke pühapaiku leidub kõigis Eesti valdades ja paljudes külades. Kaardistatud pühapaigad leiab Eesti looduslike pühapaikade kaardilt: https://kaart.hiiepaik.ee/

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.