Suvine aialinnupäevik on lõpusirgele jõudmas

Postitas Looduskalender - L, 02.10.2021 - 10.10
Autorid

Foto Kauro Kuik

Image
Siidisabad
Sisu

Siidisabad

Tänavune suvi lõppes järsult ning samamoodi lõpetab selleks korraks ka suvine aialinnupäevik. Palun igal aialinnuvaatlejal leida eeloleval nädalalõpul veidike aega, et oma veebipäevikud veel üle vaadata ja korda seada.

Eriti oluline on üle vaadata pesitsusandmed, ega need ole poolikuks jäänud. Näiteks, kui lindudel olid pesas munad või pojad (selge viide kindlale pesitsemisele), aga päevikus on kirjas vaid tõenäoline pesitsemine (nt pesa ehitamine), siis oleks vaja seda pesitsust päevikus täiendada. Samuti tuleks üle vaadata need kindlad pesitsused, mis on kirja pandud VP märkega.

Annan veel mõned näpunäited, millele päeviku erinevatel lehtedel tähelepanu pöörata.

  • Üldinfo: kas vaatleja ja vaatluskoha väljad täidetud?
  • Kohatud linnuliigid: lehekülje lõppu kerides näeb 50 sagedasemat aialindu. Kas kõik suvel nähtud linnud on kirjas?
  • Kohatud loomaliigid, taimed ja putukad: lehe lõpus on spikker tavalisematest liikidest. Kui õiget kuupäeva enam ei mäleta, siis oleks korrektne see vaatlus jätta kirja panemata.

Alates 4. oktoobrist algab sisestatud vaatluste järkjärguline ülevaatamine. Kui andmete läbivaatamise käigus tekib küsimusi, siis võtan veel vaatlejatega ühendust. 2021. aasta täpsed numbrid ja tulemused selguvad paari kuu jooksul.

Soovitan kindlasti oma veebipäeviku PDF-failina alla laadida, sest uuel aastal tänavuse veebipäeviku link enam ei toimi. Allalaadimise nupu "PDF" leiab menüüst "Minu päevik" alt.

Kirjusid sügisseiklusi!

Martin Tikk, suvise aialinnupäeviku koordinaator
www.eoy.ee/aed

Suvine aialinnupäevik on Eesti Ornitoloogiaühingu iga-aastane linnuseireprojekt, mille eesmärk on jälgida meie aedades pesitsevate linnuliikide käekäiku.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.