Eesti Loodusmuuseumis avati fotonäitus “Nahkhiireuurija (t)ööelu”

Postitas Looduskalender - K, 01.12.2021 - 12.12
Autorid

Eesti Loodusmuuseum annab teada

Pildistas Rauno Kalda

Image
nahkhiir
Sisu

Alates 30.novembrist on Eesti Loodusmuuseumi trepigaleriis avatud fotonäitus “Nahkhiireuurija (t)ööelu”. Näitusel saab tutvust teha nahkhiirte ja nende uurijate argipäevaga.

Nagu näituse nimigi vihjab, saab näituse vahendusel tutvuda nahkhiire uurijate (t)ööelu argipäevaga. Fotod on kogunenud viimase 7 aasta jooksul toimunud riiklike välitööde käigus ning nende hetkede tabamine on nõudnud fotograafilt osavust ja kannatlikkust, aga ka kiiret reaktsiooni.

“Näitus annab võimaluse näha nahkhiiri ja nende uurimist lähemalt kui kunagi varem,” ütles näituse kuraator Lennart Lennuk. “Suur osa nahkhiirte uurimisest keskendub tänapäeval inimmõjule kui suurimale nahikute arvukuse mõjutajale. Igaüks saab olla nahkhiirtele sõbraks lastes neil oma maja voodri vahel elada, jättes alles vana metsa, kus leidub õõnsustega puid või püstitades nahkhiire varjekaste,” lisas Lennuk.

Samuti on talvisel ajal äärmiselt oluline mitte häirida nahkhiirte talveund. See on aga miski mida saame me kõik väga lihtsalt vältida, mitte külastades külmal ajal nahkhiirtele olulisi talvituspaiku nagu militaarehitised, kaevanduse käigud või vanad mõisakeldrid.

Näitust saab uudistada Loodusmuuseumi lahtiolekuaegadel, teisipäevast – pühapäevani, kella 10-st kuni 17-ni. Tallinnas, Lai tänav 29a

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.