Seitse nädalat on 49 päeva

Postitas Looduskalender - E, 13.06.2022 - 09.09
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis Ravens, LK foorumist

Image
Ma olen seitse nädalat vana
Sisu

Ma olen seitse nädalat vana

 

Kaljukotkas ehk maakotkas       Aquila chrysaetos

 

Ka noorlind Margitil on õnnestunud veebikaamera pihta täpsust tulistada…

Margit saab täna seitsmenädalaseks, veedab pesal üksinda aega, vahetab pisitasa sulestikku, seisab ja kõnnib ning teeb tiivaharjutusi. Umbes kuu ja siis ollakse juba lennuvõimeline.

Kuidas kaljukotkaste vanalinnud saaki jahivad?

Kotkas ründab valitud saaki kõrgelt, sööstes maapinna poole kuni kaheksakümne kilomeetrise tunnikiirusega. Suurema looma korral haaratakse võimsate küüntega ohvri peast, mis kolju läbistavad ja ohvri hetkega surmavad. Kuni puuda jagu kaaluv karvased saakloomad tükeldatakse ja nülitakse kohapeal, mis pesitsusajal vahel pesale viiakse umbes kolme kiloste tükkidena.

Rebaseid, kährikuid või jäneseid ja nugiseid haarab kotkas turjast ning vahel kütitakse isegi väiksemaid närilisi. Lindudest jahitakse neid, keda rabamaastikul leida ja neid võib olla väga erinevaid ning pesale toodult on neid sageli raskem määrata.

Natuke ka nimest kaljukotkas ja maakotkas. Euroopas pesitsevad enamus kaljueenditel ja ainult 10% puudel. Meil on niisiis eraldatud rabamaastikel ja rabasaarte puudel pesitsevaid suuri röövlinde igati mõistlik maakotkasteks kutsuda.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.