Nõnda käib kurepesa lisasöötmine

Postitas Looduskalender - T, 05.07.2022 - 19.00
Autorid

Rajakaamera pilt toitmiskohalt Urmas Sellis

Image
Paistab et emaslind Kaia on ülesse leidnud sumba kaladega
Sisu

Paistab et emaslind Kaia on ülesse leidnud sumba kaladega

 

Must-toonekurg           Ciconia nigra

 

Karulas on ojale pandud sumba emaslind Kaia ülesse leidnud. Eile toitis ta poegi vähemalt kolmel korral ja täna on emaslind samuti poegi kenasti toitnud. Paigaldatud sai lisaks teine sump kaladega. Kolmandat sumpa tuleb samuti varustada sest isaslind Eedi pesas kasvab teine Jõgevamaa pesa kasulaps ja kolm oma pesapoega. Seal on Eedi käimisi rajakaamera salvestanud.

Kogred tuleb püüda ja ülepäeviti eluskalad sumpadesse toimetada. Ühte sumpa läheb kuni kaheksakümmend kala, millest peaks jaguma vanalindudel poegadele viimiseks vähemalt kaheks korralikuks toidukorraks. Kotkaklubi linnumeestel võtab selline paari päevaste vahedega varustamine kaladega hulga aega ja muidugi kilomeetreid.

Kuu aega tagasi teavitasime annetamiste võimalusest Kotkaklubile. Saadetud summa kulus kahe väikesemõõdulise raadiosaatja tellimiseks. Neid saab kasutada tänavuste musta-toonekure noorlindude rändetee salvestamiseks.

Pöördume vaatajate poole palvega annetada võimalusel sest eelnimetaud lisatoitmine on üle ootuste kulukas, aega ja vaevanõudev.

LK foorumi poolt ülesse pandud toetuskeskond on turvaline ja selle leiate aadressilt: LINK  

Eesti Kotkaklubi toetuseks

Eesti Kotkaklubi toetuseks

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.