Fotokonkurss "Metsik linn" on avatud

Postitas Looduskalender - E, 27.03.2023 - 15.51
Autorid

Pildistas ja kirjutas Kristel Vilbaste

Image
Linnaloodus. Konnad ERMI haljasalal
Sisu

Linnaloodus. Konnad ERMI haljasalal

Täna juhtus minuga täiesti kummaline lugu. Kui olin ära kuulanud Urmas Tartese vestluse Krista Taimiga Vikerraadio Ökoskoobis, nõuanded, kuidas teha fotosid täna alanud Loodusfestivali fotokonkursi “Metsik linn” jaoks, siis mõtlesin, et lähen teen ka ühe foto tärkavast linnaloodusest.

Fotokonkurss Metsik linn

Mul on Eesti Rahva Muuseumi juures üks koht, kus tean esimesi paiselehti õitsema puhkevat. Aga nagu needus hakkas sellist vihma sadama, et ükski kollane õieke ei teinud seda nägugi, et võiks endast märku anda. Kammisin siis ERMi kõrval muruplatsi läbi ja äkki nägin kallistavat konnapaari.

Emane ja isane olid sügavas kallistuses, koivakesed teneteise ümber ja… surnud.

Kummardusin lähemale, et sellest õnnetust liikumatust paarist pilti teha. On ju palju juttu olnud, et isased võivad emase surnuks kallistada-kägistada, eriti kui neid rohkem kukil on. Aga siis märkasin, et ka emase koivad olid ümber isase kaela. Ja isase silmis arusaamatu pilk “mis nüüd juhtus, aidake”. Ma tavaliselt looduse käekäiku ei sekku, aga kahju hakkas sellest konnaisandast.

Harutasin emase koivad tema ümbert lahti ja hakkasin ka kramplikus haardes isast lahti harutama, kui äkki elustus ka emane. Veel teine koivake ja mõlemad volksasid omaenda teele. Emane tiigi poole, isane mäkke.

Mis see siis nüüd tähendas? Kas emane oli kuidagi õnnetult selili kukkunud ja isane siis klammerdunud? Või oli emane püüdnud isase kallistusest vabaneda ja nii end selili keeranud. Igatahes oleks see mõlema surmaga lõppenud, muidu hüppab selline paarike koos vette ja paneb kudule aluse.

Selili konn aga liikuda ei saa.

Mis aga mõtlema pani, kas ma üldse tohtisin sekkuda sellesse olukorda, kas minu pärast jäi reisilt saabuv valge-toonekurg kõhutäieta või olulisem oli päästa linnas aina kahanev rohukonnade järelkasv?

http://loodusfestival.ee/fotokonkurss

Loodusfestivali programmi kuuluv fotokonkurss „Metsik linn“ toimub kaheksandat korda. 2023. aasta Loodusfestivaliga pööratakse tähelepanu nii avalikele kui ka eraaedadele ja neis peituvatele aaretele, eelkõige looduslikule elurikkusele. Esita oma fotod konkursile 27. märtsist kuni 7.

maini.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.