Algid rändavad

Postitas Looduskalender - K, 04.12.2024 - 10.10
Autorid

Fotod Arne Aderloodusemees.ee

 

Alk

Alk

Sisu

 

Alk         Alca torda

 

Suured ja silmahakkavad läbirändavad algid liiguvad seltsingutes, vahel parvedes. Läbirändajaid võime arvukalt kohata Põõsaspea neemel, Ristna ninal Hiiumaal või Saaremaal Sõrve säärel.

Alkide pesitsusalad jäävad Eestist oluliselt põhja suunda, kuid pesitsusandmeid on ka Soome ja Liivi lahe väikesaartelt ehk siis Vaindloo ja Uhtju saartelt.

 

Alk

Alk

Iseäraliku välimuse ja veelindudele tavapäratu konksus nokaga, millega peaks kalade püüdmine ja kinni hoidmine olema kergem. Meie vetes toituvad algid võimalusel tobiatest (kuid nii väike- kui suurtobjad lähevad mereliiva talvituma, kui veesoojus langeb alla 7 kraadi). Siis toitutakse erinevatest limustest ja molluskitest ning parvekaladest (emakala, kilu, räim). Ja mõistagi ka muid kalu, keda oma elupaigas püüda õnnestub. Toitutakse sarnaselt teistele sukelpartidele ja algid sukelduvad kuni minutiks.

Alkide lühikesed ja laiad tiivad on jäikade sulgedega, mis aitavad linde sukeldumisel nagu ka kaugele keha tagaossa nihutatud jalad, et neid saaks sukeldumisel ning ujumisel tüürina kasutada Rändel olles algid maale ei satu, seega pole meil põhjust lindude pingviinide sarnasest kõnnakust praegu arutleda.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.