Hallhülge seirekaamera

Looduskaamera laiul.

VIDEOD: seirekaamera objektiivi pesi vihm puhtaks

Postitas Looduskalender - K, 05.05.2021 - 14.14

Video Olle Koert, www.tt.ee

Harjutamine teeb meistriks

Võib vaid oletada, et keegi randtiirudest on täpsuslaskmises saavutanud meisterlikkuse ehk nii juhtus aprilli viimasel päeval.

Ega muud polnud teha, kui oodata korralikku vihmasadu ida kaarest, mis veebikaamera objektiivi puhtaks peseks enne, kui roe jõuab tuule ja päiksega plastiku külge paakuda.

Tänaseks pilt puhtam, kui enne. Rohukosklad ja hülged kaamera ees:

Hülgekaamera lõpetas ülekande

Postitas Looduskalender - E, 15.03.2021 - 10.10

Veebikaamera kuvatõmmis Fleur, LK foorumist

 

Hallhüljes       Halichoerus grypus

 

Hülgekaamera lõpetas ülekande, aga mitte priitahtlikult sest ilmnesid tehnilised tõrked. Ootasime teavitusega mõned päevad, ennegi on anomaaliaid juhtunud ja kaamerapilt iseeneslikult taastunud.

Hallhüljeste poegimishooaeg on läbi saanud, vaatajatena meil midagi kaotsi ei läinud. Internetiühendusega on siiani kõik korras, mis tähendab, et on tekkinud kaablirike või on viga juhtmoodulis ja kaamera on jäänud toiteta.

Hülgeelust

Postitas Looduskalender - N, 25.02.2021 - 12.12

Veebikaamera kuvatõmmis Fleur, LK foorumist

Veetase meres on tõusnud, hülgepojad jääpankadel…

 

Hallhüljes       Halichoerus grypus

 

Eilse, üleeilsega on veetase tõusnud kõigest viie sentimeetri võrra ja jääpangad on veel kaldakivise küljes kinni, aga edelatuule tugevnemist lubatakse veel vastu õhtut ja kindlasti tõuseb seejuures merevee tase. Õhusooja on kuni viis kraadi, aga merevesi jäise supi vahel on poole kraadi jagu miinuspoolel.

VIDEO: toimuvast hülgelesilas

Postitas Looduskalender - E, 22.02.2021 - 17.38

Video Olle Koert, www.tt.tt

 

Hallhüljes       Halichoerus grypus

 

Lubasime Teile märku anda, kui hakkavad toimuma või toimuvad olulised sündmused hülgelesilas. Olle tegi kaameraga ringkäigu ja on millele tähelepanu juhtida. Alustuseks see, et niikaugele, kui silm ulatab on Saaremaa läänerand kaetud rüsijääga, mis veel lainetab ja suured veeelanikud saavad jää vahel rahulikult sukelduda ja uuesti hingama tulla. Ööseks lubatakse kagutuule tugevuseks kuni 15m/s ja hommikuks võib olukord muutunud olla.

Pakane ja muutlik talveilm

Postitas Looduskalender - N, 18.02.2021 - 14.42

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Hallhülged, merikotkad, merejää tekkimine ja liikumine

Pakaselised ööd, mandril oli öösel paiguti kuni 30 külmakraadi. Ka homme särab päeval päike, mis külmakraade poole võrra öisega võrreldes kahandab. Muuhulgas homme vahetub kuu faas.

Hülgerannal oli täna varahommikul Saaremaa lääneküljel kuusteist külmakraadi, päeval näitab kraadiklaas poole vähemat. Veetemperatuur on 0,3-ga miinuses ja huvitav on jälgida jää teket ning liikumist.

Aga ega see ei tähenda, et ilm veebikaamera ees soojem oleks, sest päeval 10.m/s tõusnud lõunatuulega lisandub tuulekülm ehk tunnetuslikku pakast võib seal olla pea paarkümmend kraadi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.