Online kaamera

Metskitsekaamera lood.

Kitsekaamera lõpetab

Postitas Aasta Loom - L, 30.12.2017 - 09.00
Avapilt
Sisu

Kuniks mets on väga märg ja kitsekaamera juurde akusid vahetama minna on raske, paneme kitsekaamera pildi kinni. Millalgi jaanuaris – kui metskits pole küll enam aasta loom – proovime siiski kaamera uuesti käivitada. Kas tuleb päike ja toidab paneele või taheneb mets ja saab kergema vaevaga akusid vahetada. Teisisõnu, plaanis on veel paar kuud 2018. aastal ka kitsekaameraga jätkata. Lootusega, et lumi tuleb maha ja maa taheneb korralikult. Külmemate ilmadega ja uute sarvede kasvu alguseks on kitsedel soolaku juurde rohkem asja. Anname jooksvalt plaanidest teada. Seniks paigaldama uue aasta looma kaamera Elistverre, mis läheb käiku jaanuari alguses.

Kitsekaamera uues kohas

Postitas Aasta Loom - L, 18.11.2017 - 23.01
Sisu

kits emaga

Metskitse mamma tallega augustis soolakul. Väike on veel nii pisike, et saab emalt aeg-ajalt lonksu piima.
Pildi saatis Priit Vahtramäe

 

kits emaga novembris

Metskitse emand tallega novembris. Vanaloom ja noorloom on suuruselt juba üpris ühesugused.
Pildi saatis Omar Neiland

 

Metskitsekaamera

Postitas Aasta Loom - N, 03.08.2017 - 21.44
Sisu

Tekst: Helen Arusoo
Kaamerapaika haldab Lembitu Jahimeeste Selts ja Priit Vahtramäe
Kaamera tehnika eest hoolitseb Omar Neiland
Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
Toetab KIK

*/

 

 

otsestriim | Online kaamera uudised

Striim mobiilsetel seadmetel: iPhone, iPad; Android, VLC

Metskitse kaamera asub Viljandimaal Lembitu jahimeeste seltsi maadel, kust näeb lisaks kabrale ka teisi loomi liikumas, kindlasti põtru ja metssigu. Kaamerasilm on suunatud metsa ja põllu piirile. Sellised piirialad on metskitse meelispaigad. 
Metskitsekaamera paigutasime soolaku juurde, kus avaneb vaade metsloomadele spetsiaalselt rajatud söödapõllule, mille suurus on ca 2 hektarit. Vasakul kasvab köömen ja paremal oli külvatud raspi ja kaspasegu Põdra Diana. Viimane on mõeldud põtradele ja kitsedele ning teine pool ehk köömnepõld sigadele. Paraku hävis kapsas taimehaiguse tagajärjel ning nüüd on seal esilekerkinud "umbrohi", millest enamuse moodustab põldkannike.
Kitsi näeme kaameras vaid päevasel ajal, kuna kaamera töötab päikesepaneelide toel, mille jõust pikkade sügisööde valgustamiseks ei piisa. Õnneks liiguvad kabrad peamiselt päeva ajal ka ringi. Kui nüüd lähiajal külmetab, on kitsed kindlasti kaamera ette varmamad ilmuma ja põllult nosimist otsima.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.