Kitsekaamera pilt ootab päikest

Postitas Aasta Loom - T, 28.11.2017 - 15.30
Avapilt
Sisu

Kaamerapildi tagaservas on ähmaselt näha kitsekarja uitamas – umbes seal, kus sügise esimesel poolel meie kaamera paiknes.
Kaamerapildi napsas Omar

 

Küllap on lugejad märganud, et kitsekaamera otsepilt on juba päevi maas. "Tänavune pilves ja sombune sügisilm ei ole soosinud päikeseenergial töötavate kaamerajaamade käigus hoidmist," põhjendab kaameratehnika haldaja Omar Neiland. "Kroonilise energiapuuduse käes vaevleb ka metskitse kaamera. Raskesti ligipääsetav asukoht, eemal teedest ja asulatest, ei võimalda pehme pinnase tõttu akude vahetuseks ligipääsu transpordivahendiga. Seega metskitsede tegemistest osa saamiseks jääb üle loota peatsele päikesepaisteliste päevade saabumisele."
Seega, kui pole päikest, pole voolu. Ühel selgemal hommikul jõudis kaamera näiteks poolteist tundi pilti näidata ja siis oli kohe ka kitsi näha. Sompus ja pilves ilmaga toodavad aga paneelid vaid 5% oma nimivõimsusest, millest ei piisa süsteemi käigushoidmiseks. Aga mõtleme lähiajal midagi välja, et asja lahendada, sest just praegu on kitsedel kooskäimise ajad ja põnev on jälgida, millal sarved kaovad ja kui suured kambad kaamera ette põllu veerele jõuavad.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.