VIDEO: händkakk saagiga

Eingereicht von Looduskalender - Do., 05.11.2020 - 10.10
Autorid

Video salvestas Ahto Täpsi

Bild
Paistab, et tegu noorlinnuga
Textkörper

Paistab, et tegu noorlinnuga

 

Händkakk     Strix uralensis

 

Õhtu hakul säätavad händkakud endid headele vaatluskohtadele, et hämaruse saabudes jahti alustada. Püütakse peamiselt pisinärilisi ja isegi värvuliste rände aegu jääb  väikelindude osa saagina tagasihoidlikuks.

Händkakud on üsna paiksed röövlinnud, kes eelistavad mosaiikset metsamaastikku, kus ka väiksemaid lagendikke. Sügiseti hulgutakse vahel ringi ja nõnda võidakse sattuda vahel linnaparkidesse. Talvitujate arvukus oleneb nn „hiireaastast“ ja jääb paari kuni nelja tuhande isendi ringi.

Täiskasvanud händkakkude sulestiku mustris ja värvuses aasta jooksul muutusi ei toimu. Kogukate lindude kehapikkust võib jääda kuuekümne sentimeetri ringi. Isaslinnud on röövlindudele kohaselt veidi pisemad, kaaludes seitsmesaja grammi ringis, kui emaslind kaalub lähes kilo.

Seljasulestik veidi pruunikam, rind halliträpsuline. Suured, ümmargused silamtsõõrid ühtlaselt hallid – silmade värvus  tume, kollase noka alune hall. Saba ehk händ pikk ja kiilukujuline.

Händkakke võime sügisesel ajal kuulda: kas enne päikeseloojangut või päikese tõusu aegu, aga huigatakse harvemini, kui kevadel enne pesitsusaega. Sellise huikamisega teavitab händkakk territooriumi hõivamisest – „huu-hu-hu“.

Händkakkude vaatlused: LINK

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.