VIDEO: torm hülgelesilas

Eingereicht von Looduskalender - Do., 19.11.2020 - 12.12
Autorid

Video salvestas Fleur, LK foorumist

 

Textkörper

 

Hallhüljes       Halichoerus grypus

 

Eilseks lubatud tormituul hakkas hoogu koguma vastu ööd ja tormiilm võib kesta veel hommegi.

Lõunakaarte tuul on tugevnenud puhanguti kuni 20 m/s, veetemperatuur näitab 9 soojakraadi ja veetase on eilsega tõusnud poole meetri jagu. Tormi aegu võib ilm muutuda ja sademed öösel tahkeks muutuda, aga hommik on õhtust targem.

Eile vaatlesime hallhüljeste toitumist, aga millisteks võivad kujuneda suurte loomade toitumisränded? - LINK

Vaatlused näitavad, et hallid tegutsevad mitmekümne isendiliste seltsingutena, kus on eri vanuses hülgeid. Kui kaua sellised seltsingud koos liiguvad pole paraku selge.

Telemeetriliste mõõtmiste tulemina on selgunud, et toitumisrändes võivad küündida kuni neljasaja kilomeetrini (vaadake huvi pärast kaardilt, kui tõmmata Lääne-Saaremaalt mõtteline ring). võivad need ulatuda kuni 400 kilomeetrini.

Sügisesel ajal võime märgata mõnda uudishimulikku hallhüljest kohata sadamate läheduses või suisa laevade läheduses tiirutamas,  aga üldjuhul on tegemist nooremate isenditega.

Tänaseks oli hülgeid kogunenud suisa murdu

Tänaseks oli hülgeid kogunenud suisa murdu

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.