Šaakalikaamera alustas ülekandega

Postitas Looduskalender - L, 03.11.2018 - 12.38
Autorid

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
Sissejuhatus Tiit Huntwww.rmk.ee

Sisu

 

otsestriim | uudised | foorum

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: flash player

Möödunud aasta novembri algusest kuni selle aasta aprillini oli esimest korda võimalik jälgida Lääne-Eestis Metsküla rannas veebikaamera vahendusel šaakaleid ja teisi kaamera ette sattunud elukaid. Peale šaakalite olid siin üllatajateks emasilves kahe pojaga, üksik hunt, siinkandis enne nägemata liigina punahirve pull ja jää paukus kord kenasti…

Teisipäeval, 30. oktoobril paigaldasime veebikaamera Saastna poolsaarele Pikanina talu randa, mis asub Metskülast randapidi jalutades umbes 6 km kaugusel läänekaares. Saastna poolsaar ja selle lähiümbrus ongi praegu kõige šaakalirikkam piirkond Eestis, seda kinnitab ehk ka tõsilugu, et kaks looma olid kaamerapildil juba esimestel öödel. Ka murti selle talu maadelt suve jooksul viis noort lammast. Saastna poolsaarel on arvamuse kohaselt kaks pesakonda šaakaleid: üks kusagil tihedas kadastikus Pikanina lähistel ja teine lausa Saastna küla vahel mõisavaremetes keldri võlvide all, kus varem elas mäger.

Šaakalikaamera

Meenutame, et šaakalite asurkond sai Eestis alguse alles 2010-2011 aastal siia rännanud isenditest, Eesti on nüüdseks šaakalite leviala põhjapoolseim tipp. Läänerannikul kaitset pakkuvad roostikud ja kadastikud paistavad olema uustulnukate eluks sobivad paigad ja nad on siinsete oludega hästi kohanenud. Võrdluseks Leedu ja Lätiga, kus sellised rannikukooslused puuduvad, pole šaakalid suutnud seal edukalt kanda kinnitada.

Šaakal

Šaakal

Veebiaamera on olnud eetris kolm ööpäeva, esimese kahe ööpäeva jooksul ei olnud loomad kellaajaliselt just vaatajasõbralikud - 1. novembri ööl tulid nad kaamera ette peale keskööd ja teine kord kella nelja paiku parimal uneajal, rebane käis nii valges kui ka pimedas. Eile õhtul oli aga üks šaakal platsil juba enne Aktuaalse Kaamera algust kell 20.54 ja 22.33 kostus taamal üle minuti kestnud kooriulg. 

Šaakalikaamera

Šaakalikaamera

​Mobiilse ühenduse EENet´i serveriga tagab Elisa

Striimi kodeerimine ja jaotamine kasutajatele – EENet

RMK teisaldatava veebikaamera komplekti paigaldas Hatcam

Ettevõtmise partnerid:

Elisa http://www.looduskalender.ee/logos/logo_eenet.gif http://www.looduskalender.ee/sites/default/files/images/rmk.gif

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.