Isle Royale’i saaga - veel seitse hunti juurde

Postitas Aasta Loom - P, 14.04.2019 - 10.00
Sisu

hunt

Ootades transportimist uude kojuFoto: National Parks of Lake Superior Foundation

 

Jätkame lugudega Isle Royale’i saarelt, kus toimuvad praeguse aja ühed põnevamad huntidega seotud sündmused. Isle Royale’i saarele viidi kahe päevaga veel seitse uut hunti!

Kahele kohalikule hundile ning sügisel-talvel saarele transporditud kahele USA Minnesota osariigist ja neljale Kanadas Ontario provintsis pärit hundile toodi liigilisa märtsi lõpupoole. Üks hunt pärineb Kanada mandrilt, ülejäänud kuus aga Michipicoteni saarelt Ontariost. Need kuus seekordset saabujat peaksid oma uue koduga küll päris rahul olema, sest eelmises kodus olid väljavaated kole kesised. Nimelt pole Michipicoteni saarel enam karibusid ning võsavillemid püsisid elus vaid jäneseid ja kopraid püüdes. Isle Royale’il on huntidel võimalik lõpuks ometi kõht korralikult täis saada, sest põtradest on saarel lausa uputus – see on ka põhjus, miks huntide saarele toomine on viimane päästerõngas kohaliku elustiku päästmiseks.

Seekordse transpordiga viidi kokku Michipicotenilt pärit hundipere. Nimelt olid veebruari lõpus transporditud neljast hundist kaks püütud Michipicotenilt, nende hulgas oli ka Michipicoteni hundipere isa. Nüüd õnnestus Isle Royale’ile kolida ka ülejäänud Michipicoteni hundikarja liikmed, sealhulgas hundiema. Rohkem hunte uurijad Michipicotenil ei tuvastanud. Pere taas koos ning pealegi veel uues kodus, kus toidust puudust ei teki – see on justkui Kodutunde saade huntidele!

Seekordne ettevõtmine oli küll üliedukas, kuid siiski ei saa unustada, et mitte kogu üritus pole kulgenud nii sujuvalt. Sügisel hukkus üks emane Minnesotast kinnipüütud hunt juba enne, kui ta saarele õnnestus viia. Pärast seda õnnetust viis meeskond läbi kohesed muudatused, et teha kinnipüüdmise ja transportimise protsess huntidele stressivabamaks ning ohutumaks. Kuu pärast transporti suri kopsupõletikku ka üks isane hunt. Jaanuari lõpus rändas üle jää tagasi koju aga üks saarele viidud emastest huntidest. Vaatamata raskustele ja tagasilöökidele, on põhjust rõõmustamiseks: praegu elab Isle Royale’i saarel juba 15 hunti ning on lootust, et kevadel on oodata ka pisiperet.

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.