Kalakaamera Keila jões

Postitas Looduskalender - P, 30.06.2019 - 00.51
Autorid

Ülekande võimaldab EENet
Sissejuhatus ja illustreeriv materjal Tiit Huntwww.rmk.ee

Sisu

otsestriim | uudised 

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: Flash Player

Kalakaamera paikneb nüüd Keila-Joal Keila jõe suudme kiirevoolulisel jõelõigul, siit sajakonna meetri kaugusel algab juba meri. Kilomeetri kaugusel ülesvoolu asub 6,1 m kõrgune Keila juga, mis on merest tulevatele siirdekaladele ületamatuks takistuseks.

Kalakaamera 2019

Hetkel on kaamera asetatud jõe keskel olevasse sügavamasse ja väga kiire vooluga vakku, kus võiks liikuda ka toekamaid kalu. Paistab siiski, et suvisel ajal satub siia suuremaid kalu harva, seni nähtud vimmad on olnud suurimad. Aastaajaliselt ju polegi praegu lõhedel-meriforellidel ja jõesilmudel siin midagi teha, nende kuderännet saame näha sügisel selles samas jõesälgus. 

Kalakaamera

Jälgime siis nädala jagu dünaamilist pilti kiires voolus. Seni on enamasti küll nähtud viidikaid, lepamaime, särgi, ahvenaid ja pulmarüüs ogalikke, aga kunagi ei tea, kui tuleb üllatus. Kui puhub põhjakaarest tugev tuul ja merevesi jõuab jõkke siis tõenäosus üllatuseluka sattumiseks kaamera ette on olemas. Kui neid ei tule siis paneme kaamera vaiksemasse soppi, kus on kindlasti lõhede ja meriforellide maime, trullinguid, roosärgi särgi jt. kalu ning selgrootuid. Saarmas ja mink elavad siin ning kühmnokk-luik oma kolme halli pojaga.

Kalakaamera

Tehniline tugi: www.veebikaamera.ee

Ettevõtmisega toimetavad:

http://www.looduskalender.ee/logos/logo_eenet.gif http://www.looduskalender.ee/sites/default/files/images/rmk.gif

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.