Koprakaamera lõpetas ülekande Penijõel

Postitas Looduskalender - R, 20.09.2019 - 12.12
Autorid

Ülevaate koostas Tiit Hunt, www.rmk.ee

Sisu

Matsalu Rahvuspargis Penijõe kalda elustikku jälginud koprakaamera lõpetas ülekande.

Veebikaamera oli paigutatud kobraste kuhilpesa kõrvale sooviga näha lähemalt aasta looma ja tema tegemisi. Kuigi kuhilpesa elanikud eriti sageli eetrisse ei tikkunud, õnnestus vaatajail lisaks kobrastele näha tegutsemas-häälitsemas siin Läänemereäärse suurima roovälja servas hulgaliselt erinevaid imetaja- ja linnuliike.

Meeldiva üllatuse tegi kevadel kaamera ette postile laskunud kassikakk, tõendades et Matsalus on haruldane kakuliik endiselt olemas.

Kassikakk

Kassikakk on Eestis nii haruldaseks jäänud, et ka läbi looduskaamera sellise harulduse nägemine saab olla ainult erakordne juhus, neid elab meil hinnangute kohaselt veel vaid vähem kui 50 paari. Arvata võib, et videost nähtud isendi elukoht asub Matsalu metsas.

Penijõe võrratud ööpäevaringsed linnukontserdid on jäänud kevadest kesksuvesse ja ritsikate väsimatu saagimine juuli lõpust septembri algusesse. Hüübid, hallhaigrud, roolinnud, naerukajakad, linavästrikud, ööbikud ja umbes veel 80 linnuliiki panid oma panuse sellesse kuid kestnud kontserdisse.

 

lind

lind

Siiagi on nüüd saabunud veidi vaiksem hetk, kui välja arvata pea igaõhtune šaakalite ulg, veiste ammumine ja esimeste rändel olevate sookure- ja haneparvede hääled, sekka veel teisigi rändajaid.

luik

Kahe šaakali kuhilpesarevisjon ei jäänud märkamata, loomad sörkisid kaamera eest läbi pesa taha jõe äärde ja pole teada, mida nad seal nii pikalt tegid – ehk pidasid valvet maitsvale saakloomale.

šaakal

Kui roog oli veel põdrast madalam, võis neid vahest näha lähemal ja kaugemal roostikus jalutamas aga Penijõe forsseerimist kaamera läheduses võis näha küll vaid korra. Põdral oli tükk nuputamist, kus on see parim paik jõe ületamiseks, enne kui keset jõge plartsatas ja teisel pool kallast kuivale sai.

põder

põder

põder

põder

Mingid ja kaamerapildis määramatud hiireliigid vilksatasid valges ja pimedas…

kaamera

PS: Veebikaamera on juba jõudnud tuttavale hirveplatsile Saaremaal ning saab peagi nähtavaks. Hirvede jooksuaegset võimast möirgamist on praegu kuulda lähedalt ja kaugemalt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.