Video üksi ringiliikuvast hunditüdrukust

Postitas Aasta Loom - P, 28.06.2020 - 10.00
Sisu

Eelmisel nädala näitasime Antsla koolilaste rajakaamerasse jäänud haruldast videot hundist, mida nüüd kommenteerib hunditeadlane Laura Kiiroja:

 

"Videost tundub, et tegu on noore (1- või 2-aastase) emase hundiga. Lisaks paistab, et hundiplikal on saba lühikesevõitu. Kuigi asi võib olla ka selles, et sabaots on karvutu ning pole seetõttu videos selgelt näha, tundub saba siiski tavapäratult lühike. Selle põhjuste osas võime pelgalt video põhjal vaid spekuleerida. Sabaots võib hundil olla kas ära hammustatud või juba pisikese kutsikana murdunud. Muidugi võis ta niisuguse pooliku sabaga ka sündida - selliseid juhtumeid esineb ju nii koerte kui huntide puhul.

 

Muus osas näeb susi välja igati terve - ilusas lühikeses suvekasukas ning heas vormis.

 

Seda, kas hunditüdruk seikleb üksi või elab veel kodukarjas, ei saa video järgi öelda. Suvisel ajal liiguvad ka karjas elavad hundid rohkem üksinda ringi. Kutsikad hoiavad karja pesapaiga lähistel ning eriti kaugele enne suve lõppu rännata ei saa. Täiskasvanud karjaliikmed käivad omapäi süüa hankimas ning viivad poolseeditud toidu ikka pisiperele. Kuna põdrad ja metskitsed on suvel suurepärases vormis, siis jahivad hundid eeskätt põdravasikaid, metskitsetallesid, kopraid ning muid saakloomi, kelle murdmine on pigem ühemehetöö ega nõua karjaliikmete vahel erilist koostööd."

 

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.