Hunt Ükssilm - tõeline ellujääja

Postitas Aasta Loom - P, 05.07.2020 - 14.37
Avapilt
Sisu

 

Voyageurs rahvuspargi (Minnesota, USA) hundiuurijad avaldasid taas huvitava postituse. Seekord panid nad GPS-kaeluse hundile, kelle teaduslikuks nimeks sai V096. Tegemist on üksiku isase soega, kellel avastati vigastus, mida bioloogid pole huntidel varem näinud.

 

Kriimsilmal oli selgelt esiletorkav silmatrauma. Veterinaariga konsulteerides selgus, et hundil on sarvkesta turse, mille põhjuseks võivad olla glaukoom, haavandid, blastomükoos või silma sattunud terav oks. Võsavillemi silm ei funktsioneeri ning on ilmselt päris valus. Siiski on see vigastus, mis elatakse üle.

 

Seda viimast kinnitab ka tõsiasi, et V096 on muidu suurepärases füüsilises vormis: tal on ideaalsed rasvavarud ning isase hundi kohta üle keskmine kehakaal! Vaatamata ainult ühele funktsioneerivale silmale, on V096 suuteline iseseisvalt saakloomi murdma ning üksinda suurel territooriumil rändama. Tõenäoliselt kompenseerib ta kehva nägemist teravama kuulmise ja lõhnatajuga.

 

ühesilmne hunt

 

Hundid on liik, kes peab endast kuni 10 korda suuremaid saakloomi murdma ning kelle ainsaks relvaks on suu (kihvad ja tugevad lõuad). Nad on arenenud väga tõsiseid traumasid üle elama. See tulnuka moodi hundipoiss on järjekordne näide huntidest kui tõelistest ellujääjatest. Vinguviiulitel metsikus looduses kohta ei ole.

 

Laura Kiiroja


Allikas: Voyageurs Wolf Project
https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject/photos/pcb.739838886841463/739838656841486/

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.