Kui siil käib õue peal – anna teada

Postitas Aasta Loom - K, 27.07.2016 - 10.30
Sisu
siil
Hariliku siili vaatlusi on laekunud veidi üle 30, haruldasema lõunasiili kohta pole ühtegi teadet.
Foto: Wikipedia
 

Lisaks mägrale oodatakse loodusvaatluste andmebaasis teateid ka siilidest. Ehk teisisõnu, kui sul käib siil kassi kausist söömas, anna teada http://loodus.keskkonnainfo.ee/lva/, sest tänase päeva seisuga on laekunud vaid üle 30 hariliku siili vaatluse ja neid võiks olla rohkem. Aega on 15. septembrini. Tegelikult on aega rohkem, vaatlusi võib saata aastaringselt, ent septembri keskpaigaga lõppeb auhindadega kampaaniavoor.
Teise Eestimaa siili – lõunasiili ehk kaelussiili – kohta pole seni aga ühtegi vaatlust laekunud. Eks ta olegi haruldasem. “Siilide vaatlusi ei ole sisestatud Lõuna-Eestist ehk Valga-, Võru- ja Põlvamaalt,”  kommenteerib keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Reigo Roasto. “Ootaks sealt väga vaatlusi. Ka kaelussiili trehvamine on Lõuna-Eestis tõenäolisem, kampaaniaperioodi jooksul pole temast kahjuks ühtegi teadet sisestatud. Vähe on siilivaatlusi ka Lääne-Eestist.” 
Kuidas on läinud aga linnu-, taime- ja liblikavaatlused? Viimased suhteliselt hästi. "Lapsuliblikas on olnud kõige vaadeldum kampaanialiik," selgitab Reigo Roasto."Ühe vaatlusliigi – mustlaik-apollo – lennuaeg on küll lõppenud, ent praegu on vaadeldavad veel kapsaliblikas, lapsuliblikas, naeriliblikas ja võib juhtuda, et ka mõni hiline põualiblikas." Nii et kes näeb, andke teada leheküljel: http://loodus.keskkonnainfo.ee/lva/
Olemas on ka LVA äpp, vaata nutirakenduse linke:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.elus.lva#details-reviews

Apple Store: https://itunes.apple.com/lc/app/loodusvaatluste-nutirakendus/id1034294029?mt=8

Microsoft Store: https://www.microsoft.com/et-ee/store/apps/lva/9nblggh69bvn

Järjeloos uurime, kui palju on vaadeldud rukkilille ja suitsupääsukest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.