VIDEO: kuldnokk laulab pesakasti juures

Postitas Looduskalender - K, 07.04.2021 - 08.08
Autorid

Video salvestas Veljo Runnel

Kuldnokk Tartus, 28. märts 2021

Sisu

 

Kuldnokk      Sturnus vulgaris

 

Hea võimalus meelde tuletada, et mõne aasta eest koostas Veljo Runnel Eesti laululindude helialbumi. On põhjust tutvuda: LINK

Ornitoloogiaühing kutsub püüdma kuldnoka laulu

Aasta lind kuldnokk on tuntud kui meisterlik erinevate häälte jäljendaja. Selleks, et teada saada, kui varieeruv on kuldnoka laul Eestis ning kui mitmekesist laulu see liik ikkagi laulab, kutsub ornitoloogiaühing kõiki kuldnoka laulu salvestama.

Oma laulus võib kuldnokk imiteerida nii teiste lindude laule ja häälitsusi kui ka kõikvõimalikke muid helisid, mida ta oma ümbruses kuuleb – olgu selleks kasvõi kassi näugumine või värava kriuksumine. Häälega veiderdades võib ta segadusse ajada nii kogenud ornitoloogi kui ka keskmiselt osavama linnuhäälte äpi.

Kuldnoka laulu salvestamiseks ja samal ajal tema vaatluse talletamiseks soovitab ornitoloogiaühing valida endale sobivaim digilahendus. Selleks saab kasutada rakendust "Legulus", rakendust "Minu loodusheli" või andmehalduse infosüsteemi PlutoF töölauda.

Juhendid nimetatud rakenduste abil häälte salvestamiseks leiab aasta linnu kodulehelt eoy.ee/kuldnokk. Kõik nende rakenduste kaudu salvestatud helivaatlused jõuavad ka Eesti elurikkust koondavasse portaali eElurikkus, mille kaudu saavad avaandmetena nähtavaks ka ülemaailmses elurikkuse andmevõrgustikus GBIF.

Helivaatlused tuleb valitud rakenduse kaudu teele saata enne 31. maid 2021.

Tublimaid salvestajaid ornitoloogiaühing tunnustab ja jagab ka auhindu. Eripreemia saab huviline, kelle kuldnoka laulu salvestises on kuulda kõige mitmekesisem helimaastik (ehk kõige rohkemate teiste liikide hääled).

Praegu, 2021. aastal salvestatud helid on väärtuslikuks ajalooallikaks tulevastele põlvedele ning annavad võimaluse vaadelda ja võrrelda Eesti helimaastikku praegusega ükskõik kuna tulevikus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.