VIDEO: võsavillem saagiga

Postitas Aasta Loom - P, 10.04.2022 - 11.43
Sisu

Tekst: Laura Kiiroja
Video: Kalle Pihelgas

 

Häid kaadreid kodumaa võsavillemitest oleks patt jagamata jätta. Sestap jagame siingi loodusfotograaf Kalle Pihelgase märtsi lõpus sotsiaalmeedias laineid löönud videot ettevaatlikust hundist. Susi jäi rajakaamerasse Läänemaal Matsalu rahvuspargis, kui ta oli parasjagu asjatamas loodusliku silla ületamisega, endal hambus värske tükk saakloomast (ilmselt metskitsest). 

 

Kaks tähendusrikast nüanssi tuleks siinkohal ära märkida. Nimelt illustreerib video väga ehedalt huntide vägevat haistmismeelt ja suurt inimpelglikkust. On selgelt näha, et nii kui kriimsilm rajakaamera juures oleva inimlõhna ninna sai, pööras ta koos oma kõhutäiega kannapealt ümber ning lippas, saba sorgus, tuldud teed pidi tagasi. Kujutage ette, kui hea peab olema metsasanitari haistmismeel, kui suus ja nina ees oleva suure raipetüki kiuste tunneb ta ära selle pisikese hõngu inimlõhna! Vaevalt, et fotograaf rajakaamerat sättides lumel ringi püherdas. Loodusfotograafid näevad enamasti koletu palju vaeva, et oma lõhna maskeerida ning võimalikult vähe märke endast maha jätta. Aga võta näpust, hundi nina vastu naljalt ei saa.


Loodetavasti leidis susi peatselt rahuliku koha einestamiseks… või toidu matmiseks mustemateks päevadeks. Mine tea, mis plaanid tal selle tükiga parasjagu olid.

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.