Taas on kätte jõudnud kutsikate hooaeg! 

Postitas Aasta Loom - P, 22.05.2022 - 12.08
Sisu

 

Tekst: Laura Kiiroja

Video: Voyageurs Wolf Project

 

Seekord jagame Voyageurs Hundiprojekti rajakaamera videot, mis pärineb tänavu 15. maist. Tegu on Voyageurs rahvuspargi Paradise Pack karja juhtloomade ja nende põnnidega. Kohalikud hundiuurijad oskasid video põhjal tuvastada, et antud juhul liigub kõige ees isasloom ning ema tuleb järele. Kutsikad tunduvad küll alles õige pisikesed - silma järgi pakuks, et kuskil 5-6 nädala vanused - kuid oma noorele eale vaatamata siblivad nad vanematele edukalt järele. Seda kindlasti väga lühikese distantsi piires, kuid kiiduväärt on seegi.

 

USAs Minnesota osariigis sünnivad hundikutsikad veidi varem kui meil Eestis, sest nemad asuvad laiuskraadide poolest meist lõunapool. Meie kutsikad peavad natuke kauem ootama, kuni ilm piisavalt soojaks läheb, et sündida passiks. Kuid praeguseks on ka Eesti hundikutsikad kindlasti sündinud ning antud postituse ilmumise aegu võib ka meie metsades sellist armsat vaatepilti näha.
 

Hundikutsikate suremus on kahjuks väga kõrge. Poole pesakonna hukkumine on tavaline nähtus. Kõige levinum hundikutsikate surma põhjus on nälg (eriti just hilissuvel ja sügisel), kuid haigused, kisklus ja ka maanteel hukkumine ei ole midagi ebatüüpilist.
 

Need viis Paradise Pack mudilast tunduvad praegu küll igati rõõmsad ja trullakad. Loodetavasti jätkub neil õnne pikalt. Sama karja möödunud aasta pesakonna viiest kutsikast jäid ellu vaid kaks. 2020. aasta pesakonnal läks aga eriti õnnetult, sest mitte ükski kutsikas ei jäänud ellu! 2019. aasta kohta meil antud karja puhul info puudub, kuid üldiselt on teada, et Minnesota osariigi kriimsilmadele oli too aasta kole keeruline - teadlaste kuue hundikarja baasil tehtud hinnangu põhjal nägid talve vaid 10-24% kutsikatest.


Allikas: https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject/videos/1060131161547692

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.