Punahirved lähevad läände

Postitas Looduskalender - K, 10.01.2018 - 14.14
Autorid

Rajakaamera pildid ja kirjutis Tiit Hunt, www.rmk.ee

Video salvestas Urmas Lettwww.eenet.ee

Sisu

Šaakalikaamera kõrval kadaka küljes oleva rajakaamera salvestisi vaadates tuli üllatusena, et kolmele pildile oli jäänud punahirv – kell kaks öösel.

Punahirv

 

Punahirv       Cervus elaphus

 

Punahirv pole muidugi ka Eesti mandriosas haruldus, eriti Virumaal, kuid siin Matsalu lahe lõunakaldal on ta seni jäänud märkamatuks. Siinse kandi loodust pidevalt jälgiv Andrus Ullastest meenutab, et on siiski kuulnud aasta eest hirve möirgamas, kuid pole õnnestunud selles piirkonnas looma ennast ega jälgi varem näha.

Punahirv on meil ekspansiivne loomaliik ja arvatavasti levinud juba üle Eesti ja vähesed jõudnud ka Läänemaale. Punahirv on Läänemaal täna veel haruldane loomaliik, aga jah, kui juba hakatakse üht uut tulijat nägema, siis ikka järjest rohkem. 

Teadaolev varasem teade hirve esinemisest Läänemaal pärineb veidi üle kümne aasta tagusest ajast, kui Nõva kandis käis üks loom talvel regulaarselt söödaplatsi külastamas.

2016. aastal kütiti Haapsalu jahipiirkinnas üks punahirv ja 2017. aasta talvel märgati üht isendit Haeskas.

Kõik Lääne-Eestisse sattunud hirved aga polegi punahirved, Haapsalu jahipiirkonnas jäi 2016. aasta jaanuaris rajakaamera pildile tähnikhirv ja Pärnumaal kütiti 2017. aastal kabehirv.  

 

Kes teab, kas see rannal kõndinud kaheksaharuliste sarvedega hirvepull oli läbirändaja, maakuulaja või hoopis juba kanda kinnitanud pioneer?

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.