Hirvekaamera hooaja lõpetuseks

Postitas Looduskalender - E, 18.04.2016 - 12.12
Autorid

Lõpulugu Tiit Hunt, www.rmk.ee

Image
Uno leidis hiljuti üles Huberti möödunud aasta veebruaris heidetud sarve
Sisu

Uno leidis hiljuti üles Huberti möödunud aasta veebruaris heidetud sarve.

Hirvekaamera lõpetab hooaja.

Punahirvede tegemisi saame jälle jälgida alates septembrist, kui põldudel ja metsas kostuvad taas hirvepullide võimsad pulmamöirged ning rivaalitsevate loomade sarveklobin.

Söödaplatsi külastanud paarikümne pealise hirvekarja suurim pull Hubert heitis tänavu oma sarved juba veebruari keskel ning mai keskpaigaks on vanad sarved pudenenud ka karja noorimatel liikmetel.

Möödunud aasta alguses mitmel korral söödaplatsid käinud salapärane karvane hirv pole ennast hiljem näidanud. Võrreldes eelmise talvega külastasid hirvelehmad söödaplatsi

harva, küllap oli neil piisavalt söögipoolist kuskil mujal.

Kaamerasse kostuvaid helisid kuulates saime teada, et esimesed Saaremaale saabunud sookured „kluugutasid“ juba veebruaris. Sõtkaste ja luikede tiivavihinat võis kuulda nii päevavalges, kui ööpimedas. Saaremaal arvukas kodukakk külastas aeg-ajalt söödaplatsi ning helipildis lisasid kakuhuiked vürtsi hirvede pulmahelidele ja sookurgede häältele.

Seniks põnevaid elamusi mägrakaamera ees!

P.S. Hirvekaamera öine pilt läks veebruaris kehvemaks seoses kaamera ümberpaigutamisega mägralinnaku juurde, sest hirveplatsile sai sama kaamera, millega 2014 aastal alustasime. Sel ajal oma hinnaklassi tipus oleva ööpildiga kaamera on tänaseks kvaliteedis jalgu jäänud. Infrapunapilti edastavad sensorid on nüüdseks kordades tundlikumateks  muutunud.

Sügisel tagame hea pildi ka öisel ajal.

Hubert veebruari kuus

Hubert veebruari kuus

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.