VIDEO: hundid on isiksused - neli erinevat võsavillemit

Postitas Aasta Loom - P, 29.07.2018 - 18.30
Sisu

Igal hundil on erinev iseloom. See on ilmselge nii looduses kui loomaaias elavaid hunte vaadeldes. Siin videos tutvustame nelja Saksamaal Wildenburgi loomapargis elavaT hunti. Need on hunditüdruk Lady ning poisid Timber, Hawk ja Odin. Tegemist on ühevanuste loomadega, kes on koos üles kasvanud ja inimestega sotsialiseeritud, et neil oleks loomaaias parem elu.

Rääkides hundikarja hierarhiast, siis domineerimise peamine eesmärk on õigus paarituda (ka domineerimine teiste ressursside – näiteks toidu üle – aitab ju paaritumisedukusele kaasa). Hundikarjas võib hierarhia jagada kolmeks: emaste vaheline, isaste vaheline ja kutsikate vaheline hierarhia (viimane on üsna ebastabiilne).

LADY on meie videos tegutsevate huntide karjas ainuke emane – seega on ta juba eos kuninganna ning ei pea kellegagi konkureerima. Ta on lõpmata uudishimulik ja alati valmis haarama kinni võimalusest inimestelt miskit põnevat pätsata, olgu selleks videokaamera või kinnas. Ladyle meeldib iseäranis, kui inimesed ta kõhtu sügavad.

TIMBER on küll karjahierarhias kõige madalamal positsioonil, kuid väga sümpaatne ja inimestega malbe hundihärra. Tegemist on vendade seas endise juhtisasega, kes õnnetu kokkusattumuse tõttu oma positsiooni kaotas. Nimelt sattus ta loomaaiaaedikut ümbritsevasse elektrikarjusesse, mis oli talle valus ja hirmutav. Teised märkasid tema hirmu ja ebakindlust ning nii ta oma juhtpositsiooni kaotaski.

HAWK on imeilusate kullisilmadega hundipoiss (just kullisilmade järgi sai ta oma nime). Tema on karjahierarhias kõige kõrgemal positsioonil olev isane, kes pärast Timberi enesekindluse kadumist juhtrolli üle võttis. Hawk on tegelikult palju heldem ja rahulikum juhtisane. Timber oli juhina karmikäeline, eriti Odini vastu, kes tol ajal oli kõige madalamal positsioonil ja keda Timber õieti seltskonda ei lasknudki. Kui Hawk juhirolli üle võttis, sai ka Odin elurõõmu tagasi. Hawk suudab öelda kõike, mis tal on öelda vaja, tehes seda meeldival ja rahulikul viisil, nii et teised austavad teda ilma, et peaks kartma.

ODIN on poiste seas keskmisel positsioonil. Tegemist on kõige mängulisema hundiga. Odin armastab inimeste seltskonda ega kasuta ära oma kahejalgsete sõprade nõrku momente, et neilt midagi varastada. Oma põhitähelepanu pöörab ta teiste huntidega pahandustesse sattumise vältimisse, mis siiski õnnestub tal vaid vahelduva eduga.

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.