PIKK VIDEO: kalakotkakaamera ees toimunu ülevaade

Postitas Looduskalender - K, 12.09.2018 - 14.14
Autorid

Monteeris ja kommentaaridega varustas Mogga, LK foorumist

Sisu

Autori kommentaar foorumis: LINK

 

Kalakotkas        Pandion haliaetus

 

Veebikaamera hooaeg on lõppenud. Päikesepaiste ei jõua toita enam ööpäevaringselt töötavaid kaameraseadmeid. Pesa on tühjaks jäänud. Soovime ohutut rännet ja veidi õnne eluraskustega võitlemisel.

Kus siis kalakotkad talvituvad?

Meie saatjatega varustatud kalakotkad on talvitunud nii Angoolas, Gabonis, kui Kongos, Sudaanis ja Etioopias ehk Aafrika lääneosas.

Kalakotkaste arvukuse madalseis oli meil 1985 aastal, kui Eestis pesitses vaid viis kalakotkapaari. Tänaseks võiksime pesitsevate paaride arvukust hinnata seitsmekümnega. Lihtsalt teadmiseks, etoorlinnud alustavad pesitsemist kolme aasta vanuses.

Kalakotkaste rändest ja läbirändest.

Kalakotkaid ei näe me kunagi hulgakesti koos ka rändel mitte sest rännatakse üksikult. Läbirändajaid tulevad Soomest, kus pesitses tänavu pea tuhat kakssada haudepaari ja rändehari on saabunud, kestes 20. septembrini (vaatluskohtadena võiks meil mainida Põõsaspead, Lao nina ja Sõrve säärt). Pole põhjust imestamiseks, kohates üksikuid kalakotkaid sügaval sügises ehk veel novembrikuu esimeses pooles.

Täname Kotkaklubi ja LK foorumit sündmuste kajastamise eest. Muidugi kaamerapildi jälgijaid ja loodame kohtuda uuesti tuleva aasta aprillikuus.

Kalakotkaste vaatlused: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.