Suvine aialinnupäevik: Rände tippaeg on käes!

Postitas Looduskalender - P, 30.09.2018 - 15.15
Autorid

Foto Tiiu Tali

Image
Valgepõsk-lagled
Sisu

Valgepõsk-lagled

Praegu kulmineerub metsvintide ränne ja kõikjal liigub ringi tihaste segasalku. Keskpäeval näeb lõunakaarde lendavaid röövlinde ja mere ääres käib tihe pardiliiklus. Kõige aktiivsem on ränne pimedal ajal ja hommikupoolikul. Öine ränne jääb kahjuks meie silmade eest varju, kuid õnneks tabavad kõrvad öörännet päris hästi. Ainus häda on see, et ega enamikul meist ei ole ju kommet õhtul kella 22 ajal aias passida. Kui aga veeta kas või veerand tundigi väljas, siis keda oleks kuulda?

Kõige sagedamini kostub praegu pimedas rändavaid vainu- ja laulurästaid. Oled sa maal või linnas (kas või Tallinnas), vainurästa „sriiii“ ja laulurästa tasane „tsik“ ei tohiks küll kuulmata jääda. Lisaks igasugustele muudele taevast kostuvatele sirtsatustele võib hilisõhtune aias jalutaja tabada ka mõne öise sookure-, hane- või pardiparve.

Teine tõestus öisest rändest on muidugi see, et hommikul on aed väikelinde täis. Tundub, et samad tegelased, kes eilegi, kuid tegelikult võisid eilsed olla pärit Jyväskylä kandist ja tänased Laadoga tagant.

Suvise aialinnupäeviku viimane vaatluspäev on 7. oktoobril.

Meelis Uustal, suvise aialinnupäeviku koordinaator
www.eoy.ee/aed

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.