VIDEO: Lagled jõudsid Haeskasse

Postitas Looduskalender - E, 08.10.2018 - 14.14
Autorid

Kirjutas ja illustreeriva materjaliga varustas  Tiit Huntwww.rmk.ee

Sisu

Eelmisel nädalal jõudsid valgepõsk-lagled Eestimaale ja ka Haeskasse kaamera ette – jäid selgelt hiljaks, paari nädala jagu või rohkemgi. Põhjas hoidis neid soe ilm viimase vindini paigas ja sestap septembris polnudki neid näha, kui välja arvata üksikud väikesed kohaliku päritoluga salgad.

Eilne radarivaatlus Esiveres näitas sel sügisel esimest korda nii suurt erinevate linnuliikide rännet artikast, mis ulatus suurusjärku sada tuhat isendit. Soodne õrn põhjatuul pani linnud liikvele.

Peale valgepõsk-laglede rändasid massiliselt rästaid ja öörändurid olid enamasti laulu- ning vainurästad, vähem hallrästad. Rändasid järvekaurid, tõmmu- ja mustvaerad.

Arktika ränne käib hooga, viuparte lendas Põõsaspea ja Osmussaare vahet päevaga läbi 15 000 isendit. Nädal tagasi oli võimas soorüdi ränne, suur-laukhanede ränne aga polegi veel alanud. 

lagled

Mõistagi, et suurem osa rändajatest jääb meil nägemata, sest madalal lendavaid öörändureid võib küll häälte järgi määrata, aga kõrgel lendavaid linnuparvesid ei näe ega kuule või oleme lihtsalt vales kohas. 

lagled

Videost näeme hetke eile Haeska randa äsja saabunud valgepõsk-lagledest, siia sekka veel viuparte, üksik hallhani, kahlaja, sinikaelpart jt. 

 

 

Nüüd on küll paraja aja algus läänepoolse Eesti rannaniitudele, põldudele ja linnutornidesse vaatama minna valgepõsk-laglesid, hanesid ja teisi rändajaid – see võib olla muljetavaldav.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.