VIDEO: hundikutsikate aeg

Postitas Aasta Loom - P, 26.04.2020 - 10.00
Sisu

 

Ja ongi taas kätte jõudnud aeg, mil sünnivad hundikutsikad. Kuna inimkond vajab praegu hädasti rõõmu, siis on Voyageurs Wolf Project hundiuurijad pannud kokku video parimatest kutsikakaadritest. Lülitage heli sisse ning nautige haruldast pilguheitu metsasanitari pisipere tegemistesse.

 

Lisainfoks veel nii palju, et möödunud aastal avaldatud Idaho ülikooli (USA) pikaaegses uuringus leiti, et monogaamsed hundipaarid on paremad lapsevanemad - mida kauem on paar koos, seda suurema tõenäosusega jäävad nende kutsikad täiskasvanuks saamiseni ellu. Iga aasta, mille hundipaar koos veedab, suurendab kutsikate ellujäämistõenäosust 20%. Ehk siis võib öelda, et kõik pole vaid instinktides kinni. Hundivanemad õpivad oma kogemustest ning iga aastaga saavad neist paremad vanemad. Kogemustest õppimise olulisust kinnitab ka avastus, et kutsikad, kelle vanematest üks on varasemalt juba lapsevanema rollis olnud, jäävad suurema tõenäosusega ellu, kui need kutsikad, kelle mõlema vanema jaoks on tegemist esimese pesakonnaga.

 

Kõnealune Ameerika Ühendriikides läbi viidud uuring näitas ka seda, et 72% huntidest on monogaamsed ning keskmiselt püsib hundipaar koos 2,2 aastat. (Kuigi uuringus oli ka paare, kes olid koos 9 aastat, mis on huntide mõistes terve igavik). Huntide paarisuhte lühike keskmine kestvus võib olla tingitud nii partneri suremusest (saaklooma jahi käigus saadud vigastustesse või jahimehe püssi läbi) kui ka karjasuhete dünaamikast (kui noorematel huntidel on endil karjajuhtimise ambitsioonid). Eks nii, nagu paljudes inimperedes, on hundiperedeski parajalt draamat.

 

Lisaks sellele, et monogaamsed suhted suurendavad kutsikate ellujäämistõenäosust, stabiliseerivad need ka karjadünaamikat. Nimelt omavad monogaamsed paarid oma karja üle paremat kontrolli, kuigi siin mängib rolli ka karja suurus: väiksemat karja on vanempaaril kergem ohjata kui suurt kampa marakratte.

 

Allikas: https://www.swxrightnow.com/stories/2019/sep/15/study-suggests-monogamous-wolves-make-better-paren/

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.