VIDEO: nastiku kalaretk

Postitas Looduskalender - K, 15.07.2020 - 12.12
Autorid

Video salvestas Olle Koert

Sisu

 

Nastik ehk harilik nastik       Natrix natrix

 

Olle sai Saaremaal jäädvustatud tiigist kogre püüdnud nastiku, kelle kaldale lohistas ja peale põgusat puhkust saagiga kaldakõrkjate vahele kadus. Olen näinud nastikuis särgi püüdmas, Naissaarel mudilat, aga suure kogre jahtimisest olen ainult lugenud, et alla nastik kägistatud kala kugistab…

Kuid nastikust võiks muudki teada. Pärast jaanipäeva munes emasmadu mõnda looduslikku inkubaatorisse kuus kuni kakskümmend viis muna. Need nimetissõrme otsa suurused valged, pärgamendi sarnase kelmega kaetud munad jäetakse sõnniku-, komposti-, saepuru- või prahihunnikusse, veekogu kaldaala adruvalli, aga ka samblamättasse, kus peab olema nii piisavalt soojust, kui niiskust. Nii nad sinna hauduma jäävad ja koorumine võib toimuda nii kuu, kui kahe kuu möödudes.

Kui keegi peaks augustis, septembris umbes viieteist sentimeetriseid nastikuhakatisi saama pildistatud või videole salvestatud oleksime tänulikud, kui te jäädvustused ka meile saadaksite. Sellisest sündmusest on kindlasti põhjus lugu kirjutada.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.