VIDEO: aasta sammal - lehviksammal

Postitas Looduskalender - P, 10.10.2021 - 10.10
Autorid

Kirjutas ja pildistas Tiiu Kupper

Video ja pildirida LK team

Image
Harilik lehviksammal
Sisu

Harilik lehviksammal

Pildistatud Ida-Virumaal Alutagusel Imatu küla kriivadel 16. septembril 2021. Kogusin sealt ka eksemplari, mis on paigutatud Tallinna Botaanikaaia sammalde herbaariumisse ja foto on lisatud PlutoFi kirje juurde (TALL D025462)

 

Harilik lehviksammal        Ptilium crista-castrensis

     

Saadan foto ja teksti. Foto on tehtud Ida-Virumaal Alutagusel Imatu küla kriivadel 16. septembril 2021. Kogusin sealt ka eksemplari, mis on paigutatud Tallinna Botaanikaaia sammalde herbaariumisse ja foto on lisatud PlutoFi kirje juurde (TALL D025462).

Aasta sammal harilik lehviksammal tunneb ennast Ida-Virumaal Alutaguse kriivadel väga hästi (sooseljandikke kutsutakse kriivadeks, mis esinevad peamiselt Ida-Virumaal ja Alutagusel). Peale selle, et ümbritsev õhk sooseljandikel on niiskem ja tänu soontaimede puhkama minekule ka valgusolud soodsamad.

Seetõttu ongi sügisene (ja ka kevadine) aeg sammaldele kui väikesekasvulistele ja juuretutele taimedele, mõnus aeg kasvamiseks ja arenemiseks.

Lehviksammal on sage liik meie metsades. Tema võsudest moodustunud heledamad rohelised laigud ja ilusad siidiselt läikivad lehvikut/linnusulge/sõnajalga meenutavad - võsud kutsuvad ennast märkama.

Kui leiate mõne huvitava sambla ja on mahti, olete oodatud oma vaatlusi üles laadima ka kas PlutoFi või Loodusvaatluste andmebaasi.

Tutvu Eesti Samblasõprade veebilehe ja üleskutsega: LINK

lehviksasammal

lehviksasammal

lehviksasammal

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.