Säästev turism kaitsealadel

Postitas Looduskalender - N, 25.11.2021 - 09.09
Autorid

Tekst Nele Sõber, Keskkonnaameti looduskaitse korraldamise osakonna projektijuht

Foto Kaarel Kaisel

Image
Haeska rannaniit Matsalu rahvuspargis
Sisu

Haeska rannaniit Matsalu rahvuspargis

7. detsembril 2021 korraldab Keskkonnaamet säästva turismi koolitusseminari Matsalus, mille raames arutatakse, kuidas kohandada säästva turismi sertifikaati eri tüüpi turismiettevõtjatele.

Tegu on esimese kokkusaamisega pikemas koolitussarjas eesmärgiga jagada kogemusi ja arutleda säästva turismi teemadel kohalikul tasandil.

Matsalu, Soomaa ja Lahemaa rahvuspark on tunnustatud kui säästva turismi piirkonnad Euroopas. Euroopa Kaitsealade Liidu poolt omistatav viieaastane sertifikaat on kvaliteedimärgis, mis tõendab, et sihtkoha turism on jätkusuutlikkuse printsiipe arvestav ja hea kvaliteediga. Sertifikaadi pälvinud piirkonnad moodustavad võrgustiku nii kohalikul kui ka Euroopa kaitsealade tasandil. Sarnaselt sihtkohtadele annab Euroopa Kaitsealade Liit välja säästva turismi sertifikaati piirkonna ettevõtjatele, mida on võimalik taotleda liidu Põhja- ja Baltimaade sektsiooni kaudu.

7. detsembril toimuval koolitusseminaril tutvutakse ettevõtjatega Läänemaal ja arutletakse, millistele kriteeriumitele peaks ettevõtja säästva turismi sertifikaadi taotlusvorm vastama ning kuidas seda kohandada eri tüüpi ettevõtjatele. Osalema on oodatud turismiettevõtjad, kui teised teemast huvitatud.

Sellele järgnev kokkusaamine on kavas 14. detsembril ZOOM keskkonnas, kus koolitaja Kaisa Linno Lahemaa turismiühingust annab ülevaate säästva turismi põhimõtetest.

Päevakava ja täpsema info leiab kaitsealad.ee lehelt: LINK

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.